Kilka prostych pomysłów na uporządkowanie domowej przestrzeni

Nie ważne czy wynajmujesz małe mieszkanie w bloku czy mieszkasz w dużym domu – organizacja przestrzeni jest zawsze bardzo ważna. Dzięki temu łatwiej utrzymać porządek, ponieważ każda rzecz ma swoje miejsce. Zapomnij o codziennym, męczącym szukaniu konkretnych przedmiotów – zamień bałagan i nieład na uporządkowany raj 🙂

Na początku uporządkuj swoje wszystkie regały i szafy. Na wierzchu zostaw tylko te rzeczy, których często używasz, natomiast wszystkie inne zapakuj w duże, kolorowe pudełka i postaw na samej górze mebli. Dzięki temu zyskasz trochę cennej przestrzeni, a twoje mieszkanie będzie wyglądało czysto i estetycznie. Wybór wzorów kartonowych pudełek jest bardzo duży, dlatego na pewno znajdziesz takie, które idealnie wpasują się w wystrój twojego wnętrza.

Pomyśl także o zorganizowaniu przestrzeni na swoim biurku/stanowisku pracy, które, bądźmy szczerzy, często jest jednym wielkim chaosem. Zainwestuj w ciekawy organizer, który pomoże ci uporządkować długopisy, ołówki, kredki, notatniki i inne artykuły biurowe. Dzięki temu łatwo utrzymasz porządek.

Zadbaj też o swój przedpokój. Jeśli buty twoje, domowników i gości zawsze leżą na podłodze,  koniecznie pomyśl o zwykłej półce na buty. Wcale nie musisz wydawać pieniędzy w sklepie meblowym. Wystarczy zwykła deska – wyszlifuj ją, ładnie pomaluj i przymocuj w dolnej części ściany. Dzięki temu podłoga będzie czystsza, a ponadto nikt, wchodząc do twojego domu, nie zabije się, zaczepiając o jakąś parę butów.

Uporządkuj również swoją łazienkę. Jeśli kosmetyki leżą na umywalce i zajmują cenne miejsce, koniecznie zainwestuj w małe, plastikowe pudełka – włóż do nich wszystkie kosmetyki i odstaw je na półkę. Każdy z domowników może mieć swoje własne pudełko, dzięki czemu od razu będzie wiadomo, co do kogo należy.

Nie możesz także zapomnieć o kuchni. Nie wszystko musi stać na blacie kuchennym – słoiki z przyprawami lub kawą można z powodzeniem przyczepić do spodu szafek. Wystarczy tylko przykręcić do szafki pokrywkę i zakręcić słoik. To wygląda naprawdę świetnie, a ponadto twój blat stanie się dużo większy, co ma znaczenie szczególnie w przypadku małych kuchni.

Zawsze jest dobry czas na zmiany! 🙂

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *