Feng shui – czyli jak urządzić harmonijne wnętrze

Niektórzy ludzie wierzą, że otoczenie bezpośrednio wpływa na nasze życie (na codzienne samopoczucie, a nawet los). Zasady feng shui, czyli metodę urządzania mieszkania w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, wymyślono w Chinach już wiele wieków temu (metoda ta liczy ponad trzy tysiące lat), gdzie wykorzystywano ją nawet przy budowie miast i wsi. Jesteście ciekawi czy wasze mieszkania są dobrze rozplanowane? 🙂 Zapraszam do lektury!

Według zasad feng shui, źle umeblowane i niezadbane mieszkanie może być przyczyną wielu życiowych niepowodzeń, ponieważ niektóre rzeczy mogą blokować przepływ dobrej energii w naszym domu, czyli tzw. chi, która zapewnia szczęście i pomyślność wszystkim domownikom. Chcesz wiedzieć w jaki sposób skutecznie stworzyć harmonijne wnętrze, zgodne z zasadami feng shui? Oto kilka wskazówek:

  1. Po pierwsze (co może cię nieco rozczarować) należy zadbać o porządek w mieszkaniu, ponieważ porządek w domu, to porządek w życiu. Dlatego zacznij od gruntownego wysprzątania całego domu i pozbycia się niepotrzebnych gratów.
  1. Zadbaj o czyste powietrze i naturalne oświetlenie – mieszkanie powinno być jasne i świeże.
  1. Następnie skup się na siatce bagua, czyli na rozmieszczeniu różnych sfer życia (każdej sferze powinna odpowiadać inna część domu). Owa siatka składa się z 8 elementów: kariera, podróże, dzieci, partnerstwo, sława, bogactwo, rodzina i wiedza. Każda z nich powinna być w odpowiedni sposób zadbana.
  1. Koniecznie poznaj 5 elementów feng shui, które odpowiadają 5 żywiołom, takim jak: drewno, ogień, woda, ziemia i metal. Z każdym z nich łączą się inne kolory, kształty i przedmioty. Aby twoje mieszkanie było w pełni harmonijne i uporządkowane, muszą znajdować się w nim przedmioty i barwy reprezentujące wszystkie elementy.
  1. I na koniec – pamiętaj, aby dbać o błahostki, takie jak: regularne mycie okien (które są oczami naszego domu), podlewanie kwiatów (ususzone kwiaty są źródłem negatywnej energii) czy regularne naprawianie zepsutych przedmiotów.

Zadbaj o przestrzeń, w której żyjesz 🙂

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *