Jak dbać o materac 160×200, aby zachował swoje właściwości?

materac kieszeniowy 160x200

Klucz do zachowania idealnych właściwości materaca 160×200 przez długie lata to nie tylko wybór wysokiej jakości produktu. Warto pamiętać o jego prawidłowej pielęgnacji i traktowaniu – w końcu jest używany codziennie przez kilka godzin.

Każdy na pewno słyszał o zaleceniach związanych z częstym obracaniem materaca 160×200. Niezależnie od wybranego modelu, jego konstrukcji czy materiału, z jakiego został wykonany – materac 160×200 powinno obracać się o 180 stopni w pionie lub poziomie mniej więcej co sześć miesięcy. Prawidłową pracę materaca 160×200 ogranicza powstawanie miejscowych odkształceń i nierównomierne zużycie – obracając go, umożliwiasz mu regenerację i lepiej rozłożoną pracę wszystkich elementów.

art-medic-materac-160x200

Wiele osób nie pamięta o ważnych dla zdrowia zasadach zachowania higieny związanej z korzystaniem z łóżka. Podczas snu ludzki naskórek dosłownie kruszy się i osiada na jego powierzchni. Gromadzą się tam również wszelkie inne zanieczyszczenia. To nic złego, jednak trzeba pamiętać o zapobieganiu negatywnym skutkom zdrowotnym – ilość zabrudzeń oraz alergenów jest bardzo duża, dlatego należy się ich regularnie pozbywać. Materac 160×200, niezależnie od rodzaju użytego materiału i zastosowanych systemów wentylacji, wymaga wietrzenia po każdej nocy. Zanim zadbasz o wizualny komfort, ścieląc łóżko po wstaniu, najpierw otwórz okno i pozwól ulecieć wilgoci zgromadzonej w wyniku pocenia – model zapewniający dobrą wymianę powietrza szybko się jej pozbędzie.

Szukając materaca do sypialni dla dwóch osób, zobaczmy ofertę Art-Medic, to Polski producent materacy piankowych. Materace piankowe 160×200 produkowane przez Art-Medic zapewniają komfort snu i miejsce na dwie osoby. Warto wybrać dobrej jakości materac 160×200 i cieszyć się spokojnym snem, a rano budzić się wypoczętym i pełnym energii na cały dzień.

Niezależnie od tego w jaki sposób korzystasz z łóżka (czy pozwalasz na kocie wizyty, jadasz w nim posiłki, nie stosujesz zmiennego ubrania wejściem albo zachowujesz rygorystyczne zasady higieny korzystania z łóżka), warto żebyś korzystał ze specjalnego pokrowca. Chroni on przed niechcianymi zanieczyszczeniami i umożliwia wypranie oraz szybkie wysuszenie. Kupując pokrowiec, dobrze jest wcześniej zorientować się, w jakiej temperaturze może być prany – im wyższa jest ta wartość, tym lepiej, ponieważ podczas prania ginie wtedy więcej drobnoustrojów. Jest to szczególnie istotne dla alergików oraz astmatyków: jest to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się czynników wywołujących negatywne reakcje zdrowotne.

materac-160x200-2

Kolejnym sprawdzonym sposobem na zachowanie higieny jest wymiana materaca 160×200 na nowy. Średnia żywotność jednego materaca 160×200 to około 7-8 lat. Czas ten możesz wydłużyć lub skrócić, wybierając podczas zakupów odpowiedni model oraz stosując się do kilku istotnych zasad higieny wspomnianych powyżej. Decydując się na jeden z najczęściej wybieranych wymiarów, zyskujesz gwarancję największego wyboru – materace 160×200 to najchętniej wybierana opcja. Dobrze jest również zastanowić się dokładnie nad wyborem rodzaju produktu. Materace piankowe 160×200 charakteryzują się wysoką odpornością na zużycie oraz odkształcenia, lekkością i doskonałą wentylacją.

Materac kieszeniowy 160×200, to wynik wprowadzenia szeregu poprawek, jakich wymagał tradycyjny materac sprężynowy 160×200. Zmniejszono średnicę sprężyn i umieszczono je w specjalnych, osobnych kieszeniach, dzięki czemu każda z nich może pracować samodzielnie. Te ulepszenia całkowicie wyeliminowały nieprzyjemne odgłosy słyszalne przy uginaniu spirali i zapewniły idealne dopasowanie do ciała i wysoką twardość.

Zakup wysokiej jakości materaca 160×200 pozwala na zapewnienie sobie zdrowego i komfortowego snu. Dzięki zachowaniu odpowiednich zasad higieny i stosowaniu się do zaleceń dotyczących korzystania z materaca 160×200, Twoje posłanie będzie nie tylko wygodniejsze i lepsze dla zdrowia, ale również trwalsze.

Tagi: ,

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *