Magiczne miasta Europy Środkowo-Wschodniej

Pięknych miejsc nie trzeba szukać na drugim końcu świata. Jeśli planujesz urlop, przełam niepochlebne stereotypy i koniecznie weź pod uwagę Europę Środkowo-Wschodnią pełną magicznych miast, które każdy szanujący się turysta musi zobaczyć. Zapomnij o przeludnionym Londynie, Paryżu czy Nowym Jorku. Postaw na miasta nieco zapomniane, ale równie piękne.

Zacznę od Tallina, który jest stolicą Estonii. Mimo tego, że tak piękne miasto mamy w zasięgu ręki, Polacy praktycznie o nim zapomnieli. Mało kto widział, mało kto był. A to wielka szkoda. Tallin był kiedyś kolonią sowiecką, jednak nic już w tym mieście na to nie wskazuje. W Tallinie można poczuć prawdziwy skandynawski klimat. Jego architektura przypomina dziś Sztokholm lub Helsinki.

prague-1119791_1280

Podróżując po Europie Wschodniej, nie można pominąć Pragi – stolicy Czech. To naprawdę urokliwie miasto. Zdecydowanie najpiękniejsze jest samo centrum, czyli rynek, gdzie znajdziemy wiele klimatycznych knajpek z regionalnymi piwami i potrawami, otaczające go kolorowe kamienice i oczywiście ratusz. Jedną z ciekawszych atrakcji w Pradze jest także cudowny rejs po Wełtawie.

budapest-845389_1280

Kolejnym miastem na mojej liście jest Budapeszt – piękna stolica Węgier. Miasto słynie ze znakomitego wina i basenów termalnych. Przez środek miasta płynie Dunaj, który dzieli je na dwie części: Budę i Peszt. Rejs po Dunaju, podczas którego możemy podziwiać wspaniałą architekturę miasta, jest świetną formą spędzenia wolnego popołudnia.

lithuania-966145_1920

Oprócz wyżej wymienionych miast, warto odwiedzić także Wilno – stolicę Litwy. To miasto jest głównym litewskim ośrodkiem polskiej kultury i nauki. Na pięknej wileńskiej starówce możemy podziwiać różne style architektoniczne – od gotyku po klasycyzm. Podczas zwiedzania Wilna nie można pominąć słynnego Uniwersytetu Wileńskiego, założonego w 1579 r. przez Stefana Batorego – króla Polski.

Ostatnim miastem, które chciałabym wyróżnić jest ukraiński Lwów. Miasto to znacznie różni się od pozostałych. Nie brakuje w nim biednych i zaniedbanych dzielnic. Jednak centrum Lwowa jest naprawdę piękne i klimatyczne. Rynek przypomina ten nasz – krakowski. Poza tym, ceny są tam naprawdę niskie, dlatego zdecydowanie warto wybrać się chociaż na krótką wycieczkę.

Udanego urlopu! 🙂

 

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *