Zakażenia intymne na wakacjach – jak się uchronić?

zakazenia intymne

Zakażenia intymne bywają niezwykle uciążliwe. Tymczasem nietrudno o zakażenia intymne na wakacjach. Nie wiesz, jak się chronić przed zakażeniami intymnymi? Przeczytaj ten artykuł.

Wakacje mają być czasem odpoczynku od codziennych obowiązków, chwilą oddechu przed powrotem do nudnej rutyny. Jako że ma to być moment rzeczywistego, namacalnego relaksu, nie chcemy sobie wtedy odmawiać żadnych przyjemności. Urlop jednak łatwo mogą zakłócić nieprzewidziane komplikacje ze strony organizmu. Jednymi z najczęstszych są przykre zakażenia intymne. Skąd się biorą i jak się przed nimi chronić, by móc cieszyć się słońcem oraz wypoczynkiem, zamiast unikać wszelkich wyjść?

Zakażenia intymne na wakacjach – skąd się biorą?

Infekcje bakteryjne oraz grzybicze rozwijają się najłatwiej w ciepłym, a nawet upalnym okresie letnim. O zakażenia intymne na wakacjach powstają w najmniej oczekiwanych momentach, dokuczając poprzez swędzenie oraz pieczenie. Przede wszystkim, rozwojowi każdej z nich sprzyja duża wilgoć oraz ciepło, których latem na pewno nam nie zabraknie. Co więcej, zakażenia intymne są często spowodowane niedostateczną higieną osobistą oraz korzystaniem z miejsc publicznych, takich jak baseny, a w tym również przebieralnie czy prysznice.

Jeśli dotyczy cię problem zakażeń intymnych, koniecznie udaj się do lekarza, aby zbadał cię ginekolog. Nie warto leczyć się na własną rękę – najodpowiedniej zaopiekuje się tobą ginekolog w Warszawie, pracujący w placówce MedicHouse https://medichouse.pl/specjalista/ginekolog-warszawa/, który doskonale wie, jak radzić sobie z infekcjami intymnymi. Ginekolog w MedicHouse nie tylko pomoże ci wyleczyć zakażenia intymne, ale także doradzi jak chronić się przed nimi w przyszłości.

Co robić, by zakażenia intymne nas nie dotyczyły?

Jeśli również zastanawiasz się, jak się chronić przed zakażeniami intymnymi, powinieneś koniecznie zacząć od kontroli swojej higieny. Nie należy z nią jednak przesadzać, ponieważ, wbrew pozorom, zbyt częste mycie okolic intymnych także może doprowadzić do powstania kłopotliwych infekcji. Warto jednak zadbać o to, by nie wykorzystywać do mycia sfer intymnych mydła, a specjalnego płynu dostępnego w każdej drogerii. Dobrze jest jednak dokładnie przemyśleć jego ostateczny wybór. Doskonale, jeśli uda się natrafić na taki, który nie będzie miał zapachu ani koloru. Powinien zdradzać także właściwości hipoalergiczne. Ważny okazuje się także kwaśny odczyn, czyli posiadać ph 4 lub 5. Zakażenia intymne nie pojawią się, gdy wybierzesz preparaty z wyciągiem z ziół, na przykład rumianku bądź też aloesu.

zakazenia intymne na wakacjach

Musisz wiedzieć, że sięgając po standardowy żel pod prysznic, wysuszasz swoją śluzówkę, a tym samym czynisz ją zdecydowanie bardziej podatną na infekcje. Zakażenia intymne w wakacje są często wynikiem pospiesznego mycia się w kabinach prysznicowych rozmaitych hoteli czy pensjonatów w trakcie wyjazdu.

Powinno się zachować szczególną ostrożność na basenie. Musisz pilnować, by po kąpieli nie zostawać w mokrym stroju, ponieważ nim zdąży wyschnąć, stworzy doskonale środowisko dla rozwijających się bakterii. Najlepiej po prostu od razu przebrać się w suche rzeczy, uprzednio dokładnie się wycierając. Zakażenia intymne mogą się też wziąć od siedzenia na ławkach oraz obrzeżach zbiornika, na których siada mnóstwo innych osób. Tymczasem wystarczy jedynie rozkładać ręcznik w każdym takim miejscu, by czuć się bezpieczniej.

Warto też zadbać o odpowiednią bieliznę. Najlepsze okażą się bez wątpienia naturalne włókna, dlatego powinno się sięgać po bawełnę. Dzięki niej skóra może swobodnie oddychać i nie trzeba się martwić o przesadną wilgoć. Zakażenia intymne na wakacjach mogą być również skutkiem wielogodzinnych wypraw rowerowych. Podczas takich wypadów nietrudno o obtarcie delikatnych miejsc. Jeśli skóra zostanie uszkodzona, będzie podatniejsza na rozwój wszelkiego rodzaju infekcji. W przypadku, gdy dojdzie do podrażnień, warto sięgnąć po maść zawierającą wyciąg z aloesu. Pozwoli ona złagodzić pieczenie spowodowane naruszeniem naskórka i tym samym nie dopuści do tego, by zakażenia intymne mogły się w ogóle rozwinąć.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *