Czy warto skorzystać z cateringu dietetycznego?

W naszym zabieganym świecie nikt nie ma na nic czasu – nawet na regularne i zdrowe posiłki. Wracamy do domu po pracy/szkole/uczelni i jesteśmy już tak zmęczeni, że marzymy tylko o kanapie, ulubionym serialu i chipsach lub pizzy. Otóż, firmy cateringowe wychodzą nam naprzeciw, oferując różne pakiety gotowych posiłków.

Na czym to polega?

Catering dietetyczny to 5 posiłków dziennie (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja), które firma dostarcza klientowi do domu każdego dnia z samego rana (zapakowane w pudełka). Dostarczane dania są bardzo różnorodne, a wybór posiłków jest duży – zależy od rodzaju diety, liczby kalorii, jaką możemy spożywać, oraz trybu życia. Firmy cateringowe oferują posiłki przygotowane specjalnie dla m.in. sportowców, wegetarian, osób odchudzających się czy tych, którzy wykluczyli gluten ze swojej diety. Produkty dobierane są indywidualnie, w zależności od diety, na którą się zdecydujemy.

Dlaczego warto spróbować?

Największą zaletą cateringu dietetycznego jest to, że nie musimy poświęcać czasu na gotowanie i zakupy w sklepie spożywczym. Dania na cały dzień są nam dostarczane codziennie rano pod same drzwi, dlatego bez problemu możemy zacząć odżywiać się regularnie i zdrowo. Ponadto, każdy posiłek składa się z innych produktów, dzięki czemu nasz organizm codziennie dostaje wszystkie potrzebne składniki odżywcze.

Dlaczego lepiej gotować samemu?

Gotowe posiłki to z pewnością oszczędność czasu, ale na pewno nie pieniędzy. Pakiet 5 posiłków dziennie to koszt ok. 65 zł. Oczywiście cena zależy od wybranej diety i ilości kalorii, jednak raczej nie zapłacimy mniej niż 50 zł. Łatwo policzyć, że tygodniowy catering dietetyczny kosztuje ok. 455 zł. Dodatkowo, każde danie trzeba podgrzać przed jedzeniem, ponieważ trudno, aby posiłki były ciepłe i świeże przez cały dzień.

Catering dietetyczny to z pewnością pakiet zdrowych i dobrze zbilansowanych codziennych posiłków. Nad ich jakością czuwają dietetycy. Jednak jest to dość droga inwestycja, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Może warto poświęcić trochę czasu na gotowanie w domu? Domowe jedzenie jest przecież najlepsze na świecie 🙂

Wybór pozostawiam wam.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *