Jak wykorzystać nowoczesny monitoring?

monitoring domu

Nowoczesny monitoring montowany w domach jednorodzinnych i małych firmach to szereg zaawansowanych technicznie rozwiązań, dających zupełnie nowe możliwości niż przestarzały alarm.

Zajrzyj do siebie z każdego miejsca na świecie

Nowoczesne systemy monitoringu zintegrowane są z odpowiednim oprogramowaniem, do którego możesz mieć dostęp za pośrednictwem internetu w każdym miejscu na świecie. Szyfrowane połączenie umożliwia przeglądania nagrań video z dowolnego urządzenia z ekranem – telefonu, tabletu, laptopa czy wyświetlacza w samochodzie. Możesz dzięki temu upewnić się czy wszystko jest w porządku, bez wykonywania gorączkowych telefonów do sąsiadów i znajomych. Zwłaszcza podczas urlopu daje to niezbędny spokój ducha.

Zaopiekuj się dzieckiem dzięki monitoringowi

Jeśli Twoje dziecko jest już na tyle duże, że można je na krótki czas zostawić samo, ale nie aż tak by zupełnie się o niego nie martwić, monitoring zdecydowanie pomoże Ci mieć na nie oko. Zwłaszcza kamery zainstalowane w pokoju gdzie śpi niemowlę, znacznie ułatwiają życie rodzicom, którzy śpią spokojniej wiedząc, że w każdej chwili mogą sięgnąć po telefon i zobaczyć co dzieje się w pokoju dziecka, a gdyby stało się coś nadzwyczajnego – natychmiast obudzi ich alarm.

Zadbaj o osobę starszą i schorowaną z monitoringiem

Jeśli opiekujesz się krewnym, który niestety jest w bardzo trudnym stanie, monitoring może być dla Ciebie solidnym wsparciem. Warto w takiej sytuacji sięgnąć nie tylko po kamerę, ale też zastosować kilka dodatkowych rozwiązań – ułatwić choremu kontakt ze sobą (videorozmowa), wezwanie pomocy, przypomnieć mu lekach, które powinien zażyć. Monitoring może zostać zaprogramowany tak by opiekun otrzymywał informacje np. o opuszczeniu pomieszczenia przez osobę z demencją lub chorobą Alzheimera.

monitoring osoby starszej

Skontroluj opiekunów i usługodawców

Zwłaszcza gdy masz kogoś pod opieką – dziecko, niepełnosprawnego, lub wiekowego krewnego; potrzebujesz często pomocy osób obcych. Profesjonalny rehabilitant, opiekunka do dziecka czy pielęgniarka mogą bardzo Ci pomóc. Zdarzały się jednak także przypadki osób, które pod pozorem opieki np. okradały mieszkania zleceniodawców lub nawet dręczyły dzieci. Monitoring może w takiej sytuacji okazać się nie tylko środkiem dowodowym, ale też odstraszającym. Na przykład zatrudniony ogrodnik, który w sumie nie jest złym człowiekiem, mógłby pokusić się o kradzież drogiego telefonu, ale nie zrobi tego wiedząc, że teren jest monitorowany.

Nagraj film lub zrób kawał – monitoring dla rozrywki

Jeśli masz monitoring, to znaczy, że w Twoim domu jest kilka dobrze umiejscowionych i zainstalowanych kamer. Możliwości wykonania ciekawego nagrania są więc ograniczone jedynie Twoją wyobraźnią. Znamy przypadki gdy właściciele reżyserowali i nagrywali zabawne filmy by umieścić je w internecie, robili psikusy swoim bliskim, a nawet przekazywali w oryginalny sposób ważne informacje.

Złap za rękę szkodnika dzięki kamerom

Być może najważniejszym oprócz odstraszania złodziei zadaniem monitoringu jest wykrywanie sprawców drobnych, ale uciążliwych wykroczeń – osób wyrzucających śmieci na nie swoją posesję, wandali malujących po murach, miłośników psiej kupy na chodniku i podobnych im uciążliwców. Mając nagranie z monitoringu łatwiej ich rozpoznać i namierzyć.

Artykuł napisano dzięki materiałom ze strony IVEL https://ivel.pl/i7,monitoring-domu.html, na której znajdziemy szeroką ofertę systemów monitoringu. Wszystkie sprzęty producenta wykonane są z najwyższej jakości materiałów oraz z użyciem nowoczesnych technologii.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Komentarze

  • Teresa
  • 11 maja 2018
  Odpowiedz

  A jest jakaś opcja żeby np osoba starsza miała jakiś przycisk alarmujący? np jak się gorzej poczuje to monitoring za jego pomocą uruchamia alarm u nas (np. wnuczki) zeby moc zareagować? Wiadomo ze nie bedziemy siedziec przed laptopem 24/h zeby sprawdzic czy z babcia sie nic nie dzieje. Bo jak jest taka opcja “zawiadamiania” to super sprawa

  • dorcia
  • 17 maja 2018
  Odpowiedz

  sam monitoring – super, ale wykorzystywanie go do robienia dowcipow moze wyrzadzic wiecej szkod niz pozytku – wiadomo jak dzieciaki sie zapedza to im czasem takie idiotyzmy do glowy przychodza ze szkoda gadac, tylko po to zeby sie pokazac przed kolegami ze smieszny zart zrobili

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *