Trening na siłowni – najpopularniejsze zajęcia grupowe

Niewątpliwie coraz więcej osób zaczyna regularnie ćwiczyć na siłowni. Jednak nie wszyscy mają o tym pojęcie. Różnorodność sprzętu i maszyn może przytłoczyć niejednego laika. Jeśli nie masz pomysłu na swoje treningi, koniecznie skorzystaj z zajęć grupowych prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów. Ich wybór jest bardzo duży. W tym poście przybliżę kilka zajęć, które cieszą się największą popularnością.

ABS/Brzuchomania

To zajęcia ukierunkowane na wzmocnienie i wyrzeźbienie mięśni brzucha. Trwają ok. 20 min.  Są podzielone na trzy części: krótką rozgrzewkę, ćwiczenia główne i rozciąganie. Zestawy ćwiczeń są różnorodne – zależą od prowadzącego.

Pupomania

Zajęcia te są bardzo popularne szczególnie wśród kobiet, jednak są przeznaczone dla wszystkich, którzy marzą o wymodelowanych i jędrnych pośladkach. Ćwiczenia odbywają się przy użyciu obciążeń i różnych sprzętów. Czas ich trwania to ok. 30 min.

Trening cardio

To 20-minutowy trening na bieżni.  Jest także nazywany treningiem wytrzymałościowym. Ma na celu poprawić wydolność serca i dotlenić organizm. Ponadto pozytywnie wpływa na układ krążenia.

Trening obwodowy (TFW)

Są to zajęcia o dość dużej intensywności, trwające ok. 30 min.  Składają się z kilku serii ćwiczeń, oddzielonych od siebie krótkimi przerwami.  Każda seria uwzględnia ćwiczenia  na wszystkie grupy mięśniowe. Trzeba jednak pamiętać, że ten trening jest dość wymagający – szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem. Jednak to świetny sposób na poprawę kondycji całego organizmu.

Stretching (rozciąganie)

Zajęcia te idealnie sprawdzą się u osób prowadzących siedzący tryb życia. Trening obejmuje ćwiczenia rozciągające, które poprawiają elastyczność mięśni i zwiększają zakres ruchu w stawach. Dzięki temu łatwiej jest utrzymywać prawidłową postawę ciała.

Zajęcia taneczne

Największą popularnością cieszą się zumba (połączenie tańca i aerobiku, gdzie dobór kroków i świetna muzyka stanowią gwarancję dobrej zabawy) i salsa.

Zajęcia grupowe są przeznaczone zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Odbywają się pod okiem instruktorów, dzięki czemu zawsze mamy pewność, że trening jest skuteczny i bezpieczny. Dodatkowo siłownie oferują swoim klientom bardzo duży wybór zajęć, dlatego na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Bez wątpienia jest to świetny sposób na udany trening 🙂

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *