Długie i piękne włosy? Twardy orzech do zgryzienia

Każda kobieta marzy o długich, lśniących włosach. To przecież jeden z głównych atrybutów kobiecości. Jednak samo zapuszczanie włosów nie wystarczy – co z tego, że będą długie, jak niestety daleko im będzie do stanu idealnego. Aby móc cieszyć się nie tylko długimi, ale i zdrowymi włosami, trzeba zadbać o ich odpowiednią pielęgnację.

Oczywiście na temat pielęgnacji długich włosów pisano już bardzo wiele. Dlatego w dzisiejszym wpisie pomijam rzeczy oczywiste, czyli regularne mycie, podcinanie końcówek, używanie odżywek… Skupię się natomiast na kwestiach mniej oczywistych, o których często zapominany. Moje rady dotyczą każdej z was – bez względu na to, jaki rodzaj włosów posiadacie.

Odpowiednie szczotkowanie

Włosy szczotkujemy nawet kilka razy dziennie. Dlatego warto zadbać o odpowiednią szczotkę, która nie tylko je dokładnie rozczesze, ale również ich nie wyrwie. Najlepiej postawić na szczotkę, której ząbki będą jednolite. Włosy często zaczepiają się o doklejane kuleczki na końcach ząbków, przez co rozczesywanie jest bolesne, a dodatkowo niszczy i wyrywa nasze włosy.

Nocne zabezpieczenie

Śpiąc w rozpuszczonych włosach, narażamy je na zniszczenie. Kosmyki, podczas snu, ocierają się o poduszkę i ulegają zgnieceniu, przez co łatwo się łamią, a końcówki rozdwajają. Dlatego warto zapleść na noc luźnego warkocza, który zabezpieczy włosy, utrzymując je w jednym miejscu. Natomiast końcówki możemy zabezpieczyć dodatkowo, nakładając na nie odżywczy olejek.

Masaż czyni cuda

Regularny masaż świetnie wpływa na kondycję skóry głowy. Poprawia jej ukrwienie, dzięki czemu włosy stają się mocniejsze i zdrowsze. Masaż możesz wykonywać ręcznie, np. podczas mycia włosów, albo za pomocą specjalnego gadżetu do masażu (z wypustkami). To naprawdę jest bardzo przyjemne! Koniecznie musisz spróbować 🙂

Odpowiednia temperatura

Włosy lubią zarówno ciepło, jak i chłód – wszystko zależy od sytuacji. Kiedy zaczynasz myć włosy, użyj ciepłej wody, która sprawi, że łuski włosa się otworzą, dzięki czemu ich odżywienie będzie bardziej skuteczne. Natomiast do spłukiwania, koniecznie używaj wody zimnej, która zamknie łuski włosa i sprawi, że kosmyki będą gładkie i lśniące. Ciepła temperatura świetnie sprawdzi się także podczas wszelkich zabiegów, dlatego po nałożeniu odżywki lub maski, koniecznie owiń włosy ręcznikiem lub skorzystaj z termocapu.

Te z pozoru mało ważne kwestie mają znaczący wpływ na ogólną kondycję naszych włosów. Zapamiętaj moje rady i spróbuj wprowadzić je w życie, a z pewnością zauważysz różnicę. Piękne włosy przestaną być tylko marzeniem 🙂

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *