Powrót do pracy po urlopie – jak to przetrwać?

powrót do pracy

Powrót do pracy po urlopie to niewątpliwie bardzo ciężkie doświadczenie. Wielu osobom trudno jest się odnaleźć w szarej rzeczywistości po powrocie z wakacji. Zatem co zrobić, aby jakoś to przetrwać?

Powrót do pracy po urlopie to nic przyjemnego. Czy widzieliście, że według naukowców pracownik dopiero dwa tygodnie po powrocie do pracy z wakacji zaczyna być w 100% efektywny? Do tej pory pracuje jedynie na 60–80% swoich możliwości. Absolutnie nie ma to związku z lenistwem – jest to naturalna reakcja organizmu na ponowne zderzenie z szarą rzeczywistością :). Zatem co zrobić, aby jakoś ułatwić sobie powrót do pracy po urlopie?

Kilka dni wolnego po powrocie z wakacji
Po powrocie z wakacji warto jeszcze 2–3 dni odpoczywać w domu, aby organizm zdążył się przygotować na ponowny powrót do codziennych obowiązków. Jeśli wracacie z urlopu w niedzielę wieczorem, a w poniedziałek rano musicie być już w pracy, to niestety nie jest to dobry pomysł. Warto dać sobie trochę czasu na zorganizowanie.

praca

Lista najważniejszych spraw
Po powrocie z wakacji skrzynka mailowa często „ugina się” pod ciężarem wielu nieprzeczytanych wiadomości. Obowiązki zaczynają nas zalewać z różnych stron, a szef znowu coś od nas chce – trudno jest się pozbierać w takiej sytuacji. Wówczas na pewno pomoże lista zadań priorytetowych, które trzeba szybko ogarnąć. Natomiast pozostałe obowiązki niech poczekają – ze wszystkim zdążysz, tylko nie rób wszystkiego na raz.

Nie wymagaj od siebie zbyt dużo
Tak jak wspomniałam na początku, organizm potrzebuje czasu, aby się przestawić z trybu „leniuchowanie” na tryb „praca, obowiązki i skupienie”. Dlatego nic dziwnego, że o czymś zapomniałeś czy zrobiłeś jakiś błąd – bądź dla siebie wyrozumiały! Nie poddawaj się od razu i nie myśl, że jesteś do niczego. Wszystko z pewnością wróci do normy.

praca

Nie zapominaj o posiłkach!
Po powrocie z urlopu masz tyle obowiązków, że nie masz czasu na posiłek? To duży błąd! Na to zawsze powinien znaleźć się czas. Bez jedzenia i odpowiedniego nawodnienia zabraknie ci energii do pracy, przez co będziesz wykonywał swoje obowiązki znacznie mniej efektywnie. Dlatego warto na jakiś czas wyjść z biura i zjeść porządny posiłek.

Powrót do pracy po urlopie to jest trudny, jednak pamiętajcie, że ciężkie chwile szybko miną :).

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *