Wady i zalety nieruchomości z rynku wtórnego

rynek wtorny

Wady i zalety nieruchomości z rynku wtórnego. Warto przyjrzeć im się bliżej przed podjęciem decyzji o zakupie. Każdy ma inne preferencje, czego innego oczekuje, a porównanie ze sobą mocnych i słabych stron mieszkań w wielkiej płycie, ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji.

Szukanie własnego mieszkania to wspaniały czas. Obecnie rynek nieruchomości oferuje wiele możliwości. Możemy kupić mieszkanie nowe prosto od dewelopera, ale możemy również zastanowić się nad zakupem mieszkania z rynku wtórnego. O nowych mieszkaniach wiemy niemal wszystko – wystarczy wejść na stronę internetowa danego dewelopera i uzyskać wszystkie potrzebne informacje. A jak jest z mieszkaniami z rynku wtórnego? Jakie są wady i zalety nieruchomości z rynku wtórnego? Warto je poznać i na poważnie wziąć pod uwagę mieszkania z rynku wtórnego.

Wady nieruchomości z rynku wtórnego

Przestarzała architektura – jeśli ktoś ceni sobie nowoczesny wygląd budynku, to architektura może okazać się problemem.
Niefunkcjonalny układ – na wady nieruchomości z rynku wtórnego zaliczają się także niefunkcjonalny układ oraz zbyt małe pokoje.
Mała liczba miejsc parkingowych – w zależności od okresu, kiedy powstał budynek liczba miejsc parkingowych może być ograniczona. Im bliżej centrum miasta, tym będzie ciężej z dostępnością miejsc parkingowych. Nowe osiedla maja duże parkingi albo garaże podziemne. Liczbę miejsc parkingowych traktuje się jako największe wady nieruchomości z rynku wtórnego.
Ryzyko oszustwa – kupując mieszkanie od dewelopera mamy pewność, co bierzemy. Jeśli chcemy kupić na własną rękę mieszkanie z rynku wtórnego to musimy liczyć się z ryzykiem. Nigdy do końca nie wiadomo, kim jest sprzedawca. Czy mieszkanie nie ma ukrytych wad, czy nie jest zadłużone. Bezpiecznie będzie, jeśli w takim wypadku skorzystamy z pomocy pośrednika nieruchomości. Zapłacimy trochę więcej, ale będziemy mieć pewność, że zakup będzie w 100% bezpieczny.

Zalety nieruchomości z rynku wtórnego

komunikacja

Cena – na zalety nieruchomości z rynku wtórnego składa się cena za metr kwadratowy mieszkania, która może być nawet o kilkanaście procent niższa niż w przypadku zakupu nowego lokalu. Zawsze jest tez możliwość negocjacji ceny z obecnym właścicielem, co w przypadku mieszkań z rynku pierwotnego jest praktycznie niemożliwe.
Krótki czas od zakupu do zamieszkania – jeśli tylko dogadamy się z właścicielem, to możemy wprowadzać się niemal natychmiast po zakupie. Na mieszkania z rynku pierwotnego czeka się niekiedy miesiącami.
Lokalizacja i komunikacja – sprawdza się zasada, że im starsze mieszkania, tym są budowane bliżej centrum miasta. Nabywając mieszkanie z rynku wtórnego raczej nie powinniśmy narzekać na komunikacje. Dobra lokalizacja i dostępność wszystkich ważnych miejsc w mieście w zasięgu ręki, to najważniejsze zalety nieruchomości z rynku wtórnego.
Pełna infrastruktura – różnica pomiędzy mieszkaniami z rynku wtórnego a pierwotnego jest taka, że nieruchomości z rynku wtórnego posiadają pełną infrastrukturę, a te z rynku pierwotnego nie maja jej w ogóle. Zapewnienie pełnej infrastruktury na osiedlu wymaga czasu. Sklepy, szkoły, urzędy i usługi w zasięgu ręki to niewątpliwie bardzo ważne zalety nieruchomości z rynku wtórnego.
Tereny zielone – które nowe osiedle może się poszczycić pięknymi parkami? Chyba żadne. Świeżo posadzone drzewa potrzebują czasu, aby w pełni się rozwinąć. Jeśli ktoś ceni sobie zieleń, to bliskość tych terenów będzie traktowana jako punkt na liście zalety nieruchomości z rynku wtórnego.

Wady i zalety nieruchomości z rynku wtórnego – podsumowanie

Jeśli chcesz kupić mieszkanie na rynku wtórnym, ale obawiasz się, czy nowy lokal nie będzie lepszym rozwiązaniem, to w pierwszej kolejności musisz zastanowić się, czego najbardziej oczekujesz. Jakie masz potrzeby, czego oczekujesz od nowego mieszkania i okolicy. Warto rozważyć wszystkie wady i zalety nieruchomości z rynku wtórnego.

Więcej informacji na temat dobrych i złych stron zakupu nieruchomości z rynku wtórnego znajdziesz w artykule serwisu Homescanner https://www.homescanner.pl/wiedza/wady-i-zalety-nieruchomosci-z-rynku-wtornego, który profesjonalnie zajmuje się badaniem rynku nieruchomości.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *