Dlaczego warto spróbować medytacji?

medytacja

Dlaczego warto spróbować medytacji? Medytacja to przede wszystkim chwila dla siebie. Dzięki niej jesteśmy w stanie poznać się lepiej, udoskonalić się i wzmocnić psychicznie.

Medytacja staje się coraz bardziej popularna w naszym kręgu kulturowym. Wielu ludzi odkrywa jej korzyści. Dlaczego warto spróbować medytacji? Co ona może nam dać? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie.

Obecnie wszyscy jesteśmy zabiegani, w natłoku myśli, obowiązków i problemów gubimy gdzieś samych siebie. Przede wszystkim dlatego warto poświęcić kilkanaście minut dziennie na medytację, która nie tylko nas zrelaksuje, ale także pozwoli odciąć się od wszystkiego, co nam szkodzi i nas martwi.

Rozwój mózgu
Medytacja sprzyja rozwojowi mózgu. Jest to potwierdzone naukowo. Medytując, rozrastają się obszary mózgu, które są odpowiedzialne za pamięć, koncentrację i silną wolę. Ponadto właśnie w tym czasie zwiększa się dopływ krwi do kory przedczołowej. Medytacja dla mózgu jest tym, czy regularne treningi na siłowni dla naszego ciała – warto o tym pamiętać.

medytacja

Rozwój osobisty
Dowiedziono, że ci, którzy regularnie medytują, są silniejsi emocjonalnie. Tacy ludzie są bardziej świadomi swoich stanów emocjonalnych, dzięki czemu lepiej potrafią je kontrolować. Ponadto medytacja rozwija dolność twórczego myślenia. Dzięki niej jesteśmy w stanie pokonać nawyki, wychodząc poza utarte schematy. Stajemy się wolni. Co więcej, medytacja pozwala poznać nam siebie samych – to właśnie wtedy jesteśmy ze sobą sam na sam. Wchodzimy w głąb psychiki i świadomości, odcinamy się od wszystkiego, co tylko z pozoru nas określa.

Lepsza koncentracja
Medytując regularnie, jesteśmy w stanie wydłużyć czas pełnej koncentracji. Co pomoże w wielu sytuacjach. Warto zrobić pewien eksperyment. Zaczynając przygodę z medytacją, zrób pewien test – usiądź, rozluźnij się, zamknij oczy i oddychaj głęboko. Skup się tylko na liczeniu własnych oddechów. Wówczas zobaczysz, że uda ci się doliczyć maksymalnie do 9, natomiast później twoja uwaga gdzieś ucieknie. Powtórz to ćwiczenie po dłuższym czasie regularnej medytacji – na pewno zauważysz różnicę.

Dzięki medytacji jesteśmy w stanie poprawić jakość swojego życia. Dzięki niej możemy być bardziej świadomi nie tylko siebie, ale także otaczającego nas świata. Koniecznie spróbuj!

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *