Szczoteczki soniczne gwarantem pięknego uśmiechu!

szczoteczki soniczne

Szczoteczki soniczne pomogą ci skutecznie zadbać o zęby. Codzienna pielęgancja jamy ustnej jest niezwykle ważna, dlatego warto się do niej przyłożyć.

Uśmiech jest wizytówką każdego z nas. Mówi się, że przy pomocy pięknego uśmiechu można zdziałać cuda! Uśmiech dodaje nam uroku, jest najlepszym makijażem kobiety. Dlatego warto zadbać o swoje zęby, aby móc uśmiechać się od ucha do ucha każdego dnia. Odpowiednia higiena jamy ustnej to gwarancja zdrowych i pięknych zębów. Jej podstawą jest oczywiście codzienne szczotkowanie.

Odpowiednia szczoteczka do zębów to klucz do sukcesu. Wielu ludzi wciąż używa szczoteczek manualnych, które niestety nie są w stanie dokładnie wyczyścić naszych zębów. Dzieje się tak, ponieważ zwykła szczoteczka nie dociera do trudno dostępnych miejsc, pozostawiając tam resztki pokarmu i bakterie. To może stać się przyczyną wielu chorób jamy ustnej. Ponadto, używając szczoteczki manualnej, nie jesteśmy w stanie wprawić jej włosia w ruch tak szybki, jak w szczoteczce elektrycznej, przez co codzienne czyszczenie nie jest efektywne. To są powody, dla których warto zrezygnować ze zwykłej szczoteczki na rzecz szczoteczki sonicznej. Jednak przed jej zakupem, poznajmy ją bliżej :).

szczoteczka soniczna
szczoteczka soniczna

Na początku warto wyjaśnić, jak działają szczoteczki soniczne. Otóż została w nich zastosowana technologia fal dźwiękowych, które wprawiają włosie szczoteczki w ruch wymiatający, czyli taki, który jest o wiele delikatniejszy dla naszych zębów i dziąseł. Dodatkowym elementem jej działania jest również zjawisko kawitacji. Nie martwcie się, to tylko brzmi strasznie :). Kawitacja to wytwarzanie mikrobąbelków, które są w stanie dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc, dzięki czemu nasze zęby po szczotkowaniu są naprawdę czyste. Warto też dodać, że szczoteczki soniczne idealnie sprawdzą się u osób, które zmagają się z nadwrażliwością zębów lub kłopotami z dziąsłami. Czyszczenie przy pomocy tej szczoteczki jest bardzo delikatne, przez co nie musimy obawiać się podrażnień czy krwawiących dziąseł. Szczoteczki soniczne są odpowiednie zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci – warto o tym pamiętać :).

szczoteczka soniczna
szczoteczka soniczna

Wybór szczoteczek sonicznych jest bardzo duży. Przyjrzyjmy się zatem ofertom różnych producentów. Na uwagę zasługują szczoteczki Philips Sonicare, które posiadają nawet 5 programów czyszczenia zębów, dzięki temu codzienna pielęgnacja staje się jeszcze dokładniejsza. Ten producent oferuje oczywiście wiele różnych modeli, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Warto też pomyśleć o szczoteczkach sonicznych firmy Panasonic. W ich ofercie znajdują się szczoteczki posiadające dwa rodzaje ruchu – wymiatający oraz tzw. technologię silnika linowego, który wprowadza włosie w ruch poziomy. I na koniec trzeba wspomnieć o szczoteczkach SEYSSO, które wyróżniają się ciekawym designem i wysoką jakością. Twardy orzech do zgryzienia, prawda? Ale w końcu trzeba się na coś zdecydować 🙂 Jedno jest pewne, szczoteczka soniczna to znakomity wybór, bez względu na producenta.

Ludzie żyją w przekonaniu, że piękny i biały uśmiech jest tylko dla wybranych, ponieważ jego uzyskanie kosztuje dużo pieniędzy. Jednak to nie do końca tak jest. Każdy z nas może cieszyć się zdrowym uśmiechem, wystarczy tylko odpowiednio zadbać o swoje zęby, nie czekając aż będzie za późno! Odpowiednia szczoteczka do zębów do podstawa, dlatego warto zainwestować w szczoteczkę soniczną, która jest gwarancją skutecznego czyszczenia.

Artykuł powstał dzięki serwisowi www.happydental.pl/category/szczoteczki-soniczne. Znajdziesz tam mnóstwo fajnych i ciekawych szczoteczek – na pewno wybierzesz coś dla siebie. Zajrzyj!

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *