Nadmiar obowiązków – to nie koniec świata!

nadmiar obowiazkow

Egzamin za egzaminem, w pracy coraz więcej obowiązków, a do tego cały dom na twojej głowie – kto to wytrzyma? Nie da się żyć w ciągłym stresie. Jak sobie z tym wszystkim poradzić?

Każda z nas musi przetrwać te najgorsze dni, kiedy wszystko zwala nam się na głowę. Oczywiście wszystko na raz – szkoła, praca, dom… W takiej sytuacji, kiedy stres i zmęczenie biorą górę, trudno jest racjonalnie i spokojnie o wszystkim pomyśleć. Czujemy, że nie damy rady, zaczynamy panikować, a łzy same płyną po policzkach. W takim przypadku, aby całkiem się nie załamać, warto mieć plan działania! Poznajcie moje sprawdzone sposoby na radzenie sobie z nadmiarem obowiązków 🙂

Dobra organizacja czasu
Tak. To jest podstawa. Jeśli masz dużo do zrobienia, koniecznie wszystko przemyśl i rozłóż pracę na kilka dni. Jednego dnia, nawet gdybyś bardzo chciała, nie dasz rady wszystkiego ogarnąć. Tylko się zdenerwujesz. Zastanów się, ile masz do zrobienia i ile czasu może ci to zająć. Dobre podzielenie obowiązków sprawi, że będziesz w stanie zrobić wszystko, nie przemęczając się. Kalendarz z pewnością ci się przyda.

organizacja czasu

Ustal priorytety
Zastanów się, co musisz zrobić w pierwszej kolejności, a co może jeszcze trochę poczekać. Jutro masz ważny egzamin, a pojutrze musisz oddać projekt szefowi? Spokojnie. Naucz się na egzamin, a potem dokończysz projekt. Ze wszystkim zdążysz – tylko nie panikuj :)! Ustalając priorytety, wszystko sobie uporządkujesz.

Znajdź czas dla siebie
Myślisz, że to nie możliwe? Otóż możliwe, powiem nawet więcej – to jest konieczne. Każdy potrzebuje odpoczynku. Jeśli będziesz cały czas pracowała, bez chwili wytchnienia, twoje ciało odmówi ci posłuszeństwa. Zapewne zaśniesz nad notatkami albo nie będziesz mogła się na niczym skupić – właśnie w taki sposób stracisz cenny czas. W trakcie relaksu nic nie tracisz, jedynie zyskujesz. Odpoczywa nie tylko twoje ciało, ale i umysł.

Natłok obowiązków może wywoływać stres, niepokój i lęk. Jednak warto wiedzieć, jak sobie radzić w takich sytuacjach. Nie ma rzeczy niemożliwych. Pamiętaj o tym.

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *