Rozstępy po ciąży – co robić, gdy już się pojawią?

Rozstępy po ciąży

Rozstępy to problem wielu kobiet w ciąży. Nieestetyczne pasma widoczne na brzuchu nie muszą być jednak powodem do kompleksów. Co zrobić wtedy, gdy już się pojawiły?

Podatność na powstawanie rozstępów jest cechą indywidualną – niektóre kobiety w ciąży nie mają ich w ogóle, u innych są one widoczne w dużych ilościach. Są jednak sposoby na to, aby poprawić wygląd skóry, na której rozstępy są już widoczne.

Walka z rozstępami może być bezinwazyjna
Wiele kobiet obawia się, że leczenie rozstępów będzie bolesne, drogie oraz długotrwałe. Tak naprawdę nie jest to jedyna droga postępowania – można również walczyć z nimi w sposób bezinwazyjny.

Gdy rozstępy są już widoczne, warto przede wszystkim zadbać o elastyczność i jędrność skóry, a także o jej właściwy poziom nawilżenia. W tym przypadku rekomendowane są plastry i żele silikonowe, które pokrywają skórę warstwą ochronną.

Silikony wspomagają leczenie skóry – powodują, że rozstępy, a także blizny i inne zmiany stają się mniej widoczne, ponieważ skóra prawidłowo regeneruje się.

Kurację można również wspomagać przez stosowanie balsamów i maseł do ciała o właściwościach nawilżających, natłuszczających i ujędrniających.
Na efektu kuracji trzeba zaczekać najczęściej kilka miesięcy – warto jednak regularnie stosować preparaty, aby uzyskać najlepsze efekty.

Gabinetowe metody walki z rozstępami

Z pełnej palety metod likwidacji rozstępów można skorzystać również w gabinetach medycyny estetycznej oraz w gabinetach kosmetycznych.
Najczęściej zabiegi polegają na złuszczaniu skóry z wykorzystaniem specjalistycznych peelingów kwasowych oraz na stosowaniu urządzeń laserowych, które powodują mikrouszkodzenia skóry i aktywują jej naturalne procesy przebudowy i regeneracji.

Metody gabinetowe są inwazyjne, ale także bardzo skuteczne. Wspomagane kuracjami z użyciem plastrów, żeli silikonowych oraz kosmetyków dają szybko zauważalne rezultaty.

Więcej informacji o walce z rozstępami, a także bliznami można znaleźć na stronie internetowej: sutricon.pl.

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *