Czego nie powinniśmy robić na pierwszej randce?

czego nie robić na pierwszej randce

Pierwsza randka to stresujące przeżycie, dlatego nic dziwnego, że większość z nas nie czuje się wtedy pewnie, a niektórzy zachowują się dziwnie. Zatem przed takim spotkaniem warto wiedzieć, czego nie robić na pierwszej randce.

Można śmiało stwierdzić, że pierwsza randka to nie tylko miłe spotkanie dwojga ludzi, ale także sprawdzian. Będąc na spotkaniu z nowo poznaną osobą, sprawdzamy ją pod wieloma względami – jak wygląda, czy łatwo nawiązuje kontakty, czy ma poczucie humoru i tak dalej… Dlatego na pierwszej randce warto zrobić dobre wrażenie. Jednak aby się to udało, trzeba wiedzieć, jakich zachowań unikać i czego nie robić w takiej sytuacji. Oto moje rady.

randka

Zrezygnuj z monologu na rzecz dialogu
Na pierwszej randce najważniejsza jest rozmowa. Dzięki niej bliżej się poznajemy i zacieśniamy więzi. Dlatego bardzo ważne jest, aby był to dialog, czyli rozmowa dwóch osób. Gdy cały czas mówi tylko jedna osoba, to wówczas nie ma szans na prawdziwe nawiązanie kontaktu. Ponadto partner, który nie może nawet dojść do głosu, czuje się lekceważony i szybko traci zainteresowanie. Zatem na pierwszej randce zdecydowanie unikaj długich monologów. Powiedz coś o sobie, ale pozwól też mówić swojemu towarzyszowi.

Wykaż zainteresowanie i słuchaj aktywnie
Dopuszczenie partnera do głosu to jednak nie wszystko. Trzeba także go słuchać. Nie tylko udawać, że się słucha. Samo przytakiwanie i kiwanie głową nie wystarczą, ponieważ pusty i zamyślony wzrok i tak wszystko zdradzą. Po wypowiedzi towarzysza warto zadać mu kilka pytań lub poprosić o rozwinięcie jakiegoś tematu, który poruszył. Ponadto gdy opowiadał o czymś, co bardzo go poruszyło, z powodzeniem można powiedzieć „Musiało ci być przykro…” lub „To z pewnością cię zdenerwowało” – w takiej sytuacji wykażesz nie tylko zainteresowanie, ale również empatię. Zatem na pierwszej randce nie myśl o niebieskich migdałach i nie odpływaj myślami podczas wypowiedzi drugiej osoby. Wykaż zainteresowanie!

pierwsza randka

Odłóż telefon i nie patrz na zegarek
Pierwsza randka to czas na rozmowę i poznanie drugiej osoby. Ciągłe zerkanie na telefon, sprawdzanie mediów społecznościowych czy pisanie sms-ów podczas takiego spotkania jest nie tylko niegrzeczne, ale również skutecznie zniechęca do ciebie partnera rozmowy, który czuje się nieważny i lekceważony. Telefon powinien być wyciszony i schowany w kieszeni. Gdy będzie leżał na stoliku obok drinka, to z pewnością nie powstrzymasz się przed korzystaniem z niego. Podobnie z zerkaniem na zegarek – nie należy tego robić szczególnie wtedy, gdy towarzysz spotkania o czymś opowiada, gdyż wówczas może sobie pomyśleć, że cię zanudza. Zatem na pierwszej randce schowaj telefon i powstrzymaj się przed zerkaniem na zegarek podczas rozmowy.

Dodalibyście coś do tej listy? Jakie macie doświadczenia związane z pierwszymi randkami? Koniecznie dajcie znać! 🙂

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *