Koniec związku – po czym poznać, że uczucie się wypaliło?

koniec związku

Koniec związku to dla wielu bardzo trudne przeżycie. Jednak to się nie dzieje z dnia na dzień – zazwyczaj relacje dwojga ludzi ochładzają się znacznie wcześniej…

Gdy w związku zaczynają pojawiać się problemy, często ich nie zauważamy lub staramy się je ignorować. Mamy bowiem nadzieję, że kryzys minie, a my nadal będziemy szczęśliwi, dlatego po prostu czekamy na lepsze chwile. Niepowodzenia tłumaczymy złym humorem, problemami w pracy czy pogodową aurą. Oczywiście w niektórych przypadkach gorsze dni to okres przejściowy, którym nie trzeba zawracać sobie głowy, jednak często zdarza się, że to tylko początek góry lodowej. Zatem po czym poznać, że związek zmierza ku rozpadowi? Kiedy możemy mieć pewność, że uczucie się wypaliło?

Brak bliskości
Kiedyś często się przytulaliście, okazywaliście sobie uczucie i kochaliście się kilka razy w tygodniu, a teraz mijacie się bez słowa, a po położeniu się do łóżka od razu zasypiacie pod osobnymi kołdrami? To znak, że coś na pewno jest nie tak… Gdy ludziom na sobie zależy, pragną być blisko siebie, pragną czułości oraz intymnej, fizycznej relacji. Jeśli tego nie potrzebujecie lub czujesz, że twój partner tego nie potrzebuje, to nie zwiastuje nic dobrego. Oczywiście taki chłód w związku może być tylko chwilowy, jednak jeśli trwa już niepokojąco długo, to warto się nad tym zastanowić.

rozstanie

Brak rozmowy
Rozmowa to fundament udanego związku, jeśli jej nie ma, to znaczy, że koniec związku jest bliski. Jeśli nie czujecie potrzeby rozmowy lub widzisz, że twój partner jej nie potrzebuje, to niestety nie jest to dobry znak. W szczęśliwych związkach ludzie pragną ze sobą rozmawiać, chcą mówić sobie o wszystkim – nawet o rzeczach nieistotnych, a gdy nie są blisko siebie, to szukają okazji do wspólnej rozmowy – dzwonią lub sms-ują. Jeśli w waszym związku tego nie ma, to niedobrze.

koniec związku

Częste kłótnie
Nie chodzi oczywiście o drobne sprzeczki, które są nieodłączną częścią każdego związku – nawet tego najszczęśliwszego. Mam na myśli poważne kłótnie, które skutecznie niszczą waszą relację. Jeśli kłócicie się prawie każdego dnia, a ponadto żadna ze stron nie próbuje tego konfliktu załagodzić, to niestety prędzej czy później związek się rozpadnie. Oczywiście w szczęśliwych związkach zdarzają się poważne kłótnie, jednak ludzie, którzy się kochają, za wszelką cenę pragną się dogadać i porozumieć. Jeśli wy nie czujecie takiej potrzeby i celowo ranicie się nawzajem, to znak, że relacja nie przetrwa.

Jeśli od jakiegoś czasu czujesz, że w waszym związku nie dzieje się najlepiej, koniecznie porozmawiaj o tym ze swoim partnerem. Zadecydujcie, czy chcecie coś zmienić i walczyć o tę relację, czy najlepiej będzie się rozstać.

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *