Najem krótkoterminowy – jak sobie z nim radzić?

najem krotkoterminowy

Najem krótkoterminowy najczęściej występuje w miastach, które są często odwiedzane przez turystów. Hotele, schroniska, hostele to miejsca, które często nie budzą zainteresowania niektórych turystów. Znacznie chętniej wynajmują oni mieszkania, z których wyruszają na zwiedzanie.

Krótkoterminowy wynajem a problemy

Dla wielu turystów najem krótkoterminowy mieszkań w atrakcyjnym mieście to duży komfort. Hotele bywają ograniczające, nie dają oczekiwanej swobody, bywają droższe, a to sprawia, że turyści poszukują innych rozwiązań. Wynajem krótkoterminowy jest rozwiązaniem ich problemów, jednak potrafi przysporzyć kłopotów innym osobom, czyli stałym mieszkańcom budynku lub okolicy. Zazwyczaj turyści w ciągu dnia zwiedzają miasto, zabytki, odwiedzają muzea, pałace, promenady, w zależności od dostępności atrakcji w miejscowości. Jednak wieczorem rozpoczynają zwiedzanie nocnych przybytków, np. klubów. Wracając do mieszkania często są pod wpływem alkoholu, a to powoduje, że bywają głośni, czasami agresywni, często śmiecą lub zostawiają po sobie inne zabrudzenia. Co gorsze, czują się bezkarni w tym, bądź obojętni na to, jaki jest stan okolicy. Bardzo często budzi to dyskomfort wśród okolicznych mieszkańców. Turyści wyjadą, oni zostaną.

do wynajecia

Dodatkowym problemem jest fakt, że właściciel wynajmowanego mieszkania często nie mieszka w pobliżu, więc nie jest w stanie reagować na zachowanie gości.

Najem krótkoterminowy w Twojej okolicy

Zanim przejdzie się do rozwiązywania problemu warto nabrać pewności, że w okolicy znajdują się mieszkania dla turystów i nikogo nie oskarży się fałszywie. Najpierw rozejrzyj się po swojej okolicy. Gdy codziennie, zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim zauważysz duże ilości turystów, mimo że nie ma żadnego zabytku w pobliżu, to może być znakiem, że wokół ktoś prowadzi najem krótkoterminowy. To pozwoli rozpocząć poszukiwania na stronach, takich jak booking.pl, trivago.pl, nocowanie.pl oraz ustalić właściciela i w razie problemów posiadać kontakt bezpośrednio do nich. Nie oznacza to od razu konieczności wzywania policji ani atakowania właścicieli, wynajem krótkoterminowy to ich zarobek, jednak można spróbować porozmawiać. Być może nie zdają sobie sprawy z zachowania turystów, którym wynajmują lokum, natomiast poinformowani będą mogli zareagować.

W ostateczności zostaje zawsze zgłaszanie kłopotliwych najemców na policję oraz zainstalowanie monitoringu.

Wpis powstał w oparciu o materiały zawarte na stronie https://www.homescanner.pl, z której można dowiedzieć się wiele zarówno o wynajmie krótkoterminowym jak i długoterminowym oraz tego jak odpowiednio sprawdzić nieruchomość przed zakupem.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *