Pokonaj swoje kompleksy!

kompleksy

Kompleksy męczą wszystkich, ale czy da się od nich uwolnić na zawsze? Co zrobić, aby pozbyć się kompleksów?

Każdy z nas ma jakieś kompleksy – nawet top modelki czy piękne aktorki. Kompleksy biorą się z przekonania, że w dzisiejszych czasach trzeba wyglądać idealnie – mocne włosy, piękna cera i szczupła sylwetka. Zatracamy się w pogoni za ideałem, dlatego ciągle wynajdujemy w sobie nowe wady lub mankamenty, które często są mocno wyolbrzymione. Zresztą nie ma w tym nic dziwnego – oglądając wyretuszowane zdjęcia znanych ludzi, często myślimy, że oni naprawdę tak wyglądają. Zatem co zrobić, aby pozbyć się kompleksów i zacząć cieszyć się życiem?

kompleksy

Kluczem do sukcesu są najbliżsi
Osoby, którymi się otaczamy, mają na nas bardzo duży wpływ. Możesz mówić, że nie obchodzi cię opinia innych, ale jeśli już setny raz słyszysz od swojego chłopaka, że mogłabyś trochę schudnąć, to w końcu zaczynasz się tym przejmować. Bo skoro on ciągle o tym mówi, to chyba rzeczywiście coś jest ze mną nie tak. I wtedy przeglądasz się w lustrze i mówisz do siebie: „Wcześniej tego nie widziałam, ale chyba naprawdę jestem za gruba”. Dlatego aby pozbyć się kompleksów, najpierw trzeba odciąć się od ludzi, którzy te kompleksy stwarzają lub je potęgują. Nie ma sensu zawracać sobie głowy tymi, którzy nie nas nie akceptują, szkoda na nich czasu :).

Pewność siebie
Ciężko jest być pewnym siebie, gdy męczą nas kompleksy. Ale uwierz mi, to możliwie. Jest takie powiedzenie: „Inni postrzegają cię tak, jak ty sam siebie postrzegasz”. Zatem gdy będziesz pewna siebie, uśmiechnięta i otwarta, mimo wszystkich kompleksów, które masz, to właśnie tak będziesz odbierana przez innych. Jeśli zapomnisz o swoich mankamentach i nie będziesz się nimi przejmować, to ludzie ich nawet nie zauważą.

kompleksy

Wyjdź do ludzi i zabaw się
Siedzenie w domu i użalanie się nad sobą w niczym nie pomoże, wręcz przeciwnie – tylko pogorszy twój stan. Nie zamykaj się w domu i nie odcinaj się od ludzi! Zrób się na bóstwo – załóż coś modnego, zrób piękny makijaż i idź na imprezę z najbliższymi :). Będziesz w szoku od nadmiaru komplementów, które z pewnością poprawią ci nastrój i udowodnią, że twoje kompleksy nie mają aż takiego znaczenia i wcale nie muszą cię ograniczać.

Nie pozwól, aby kompleksy cię zdominowały i zawładnęły twoim życiem. Weź sprawy w swoje ręce i zacznij walczyć o siebie. Szkoda życia na kompleksy.

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *