O tym musisz pamiętać – 7 niezbędników w każdej podróży

Planujesz urlop? Chcesz, aby twoje wakacje były udane? Koniecznie zapoznaj się z moją listą 7 niezbędnych rzeczy, które z pewnością przydadzą ci się w każdej podróży – bez względu na to, gdzie się wybierasz. Przekonaj się, czy na pewno o wszystkim pomyślałeś 🙂

1. Mapa

Pewnie pomyślisz, że w XXI wieku nikt już nie korzysta z tradycyjnej mapy – przecież są telefony, nawigacje i modne aplikacje. Jednak lepiej ją spakuj. Co zrobisz, jak rozładuje ci się telefon, nie będzie zasięgu albo dostępu do internetu? W podróży różne sytuacje mogą się zdarzyć, nigdy nie da się wszystkiego przewidzieć . Zawsze warto mieć plan B.

2. Wygodne obuwie

Bez chociaż jednych, wygodnych butów nawet nie ruszaj się z domu. Bolące stopy mogą zepsuć każdą wycieczkę. Najlepiej zabrać ze sobą sprawdzone buty – takie, które mają za sobą wiele przebytych kilometrów.

3. Telefon

Nie pozwól, aby bliscy się o ciebie martwili. Zawsze trzeba mieć przy sobie coś, co pozwoli ci wezwać pomoc w razie jakichkolwiek kłopotów.

hiker-1607078_1920

4. Mały plecak lub podręczna torba

Oprócz wielkiej walizki koniecznie pomyśl o czymś, w co będziesz mógł spakować niezbędne rzeczy na jednodniową wycieczkę w góry lub na plażę. Postaw na mały, ale pojemny plecak, w którym na pewno zmieści się butelka wody.

5. Aparat

Na liście nie mogło go zabraknąć! Dzięki niemu utrwalisz piękne chwile, do których zawsze będziesz mógł wrócić 🙂

6. Drobniaki

Oczywiście pieniądze są niezbędne, jednak pamiętaj, aby przygotować sobie niewielką sumą drobniaków. Na pewno przydadzą się przy opłatach parkingowych lub w biletowych automatach. Sklepikarze niechętnie rozmieniają pieniądze, dlatego zawsze lepiej być przygotowanym na takie sytuacje. Nie dokładaj sobie zmartwień 🙂

7. Płaszcz przeciwdeszczowy

Nie pozwól, aby pogada zrujnowała twoje wakacje! Rano może świecić piękne słońce, jednak w ciągu dnia pogoda często się zmienia – możesz być wtedy w miejscu, gdzie nie będzie możliwości schronienia. Dlatego zawsze, bez względu na prognozę, dobrze jest mieć przy sobie płaszcz przeciwdeszczowy.

A jakie są twoje niezbędniki? 🙂

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *