Zwierzak w domu – radość czy kłopot?

kotek

Zwierzak w domu jest marzeniem wielu osób. Na myśl o zabawie, pieszczotach i nowym słodkim członku rodziny zaczynamy się uśmiechać. Jednak czy zwierzak w domu to zawsze sama radość?

Wielu z nas kocha zwierzęta. Uwielbiamy patrzeć na małe kotki, piękne psy czy śliczne chomiki. Pragniemy, aby pupil stał się częścią naszej rodziny. Jednak zwierzak w domu to nie tylko radość i beztroska, to także obowiązki, a niekiedy kłopot. Dlatego, myśląc o przygarnięciu lub kupnie zwierzaka, warto dokładnie się nad tym zastanowić.

zwierzak w domu

Zwierzak w domu potrzebuje twojego czasu
Niektóre zwierzęta wymagają więcej twojej uwagi, inne mniej. Decydując się na psa, musisz przygotować się na codzienne spacery i kąpiele (częstotliwość zależy głównie od rasy). Ponadto psy nie lubią być same, więc zostawienie go bez opieki na kilka dni nie wchodzi w grę. Z kotem jest nieco łatwiej, ponieważ nie musisz go wyprowadzać ani kąpać. Dodatkowo nic mu nie będzie, gdy zostanie sam na weekend – trzeba tylko zadbać, aby miski z jedzeniem i wodą były pełne. Twojego czasu potrzebuje nawet chomik – klatka wymaga częstego czyszczenia.

Zwierzak w domu nie zawsze jest grzeczny
Nie każde zwierzę ma potulny i przyjazny charakter, nie każde będzie chciało się przytulać na twoje zawołanie. Zawsze możesz trafić na zwierzaka, który nie będzie przepadał za częstymi pieszczotami lub będzie agresywny. Co w takiej sytuacji robić? Oczywiście oddanie go lub sprzedanie nie wchodzi w grę! Jesteś odpowiedzialny za to zwierzę, więc zrób wszystko, aby zmienić tę sytuację. Warto poszukać pomocy u specjalisty.

zwierzak w domu

Zwierzak w domu to wydatki
Bez wydatków się nie obejdzie. Zwierzak przecież musi coś jeść. Ponadto, aby mógł we właściwy sposób spożytkować swoją energię, potrzebuje również czegoś do zabawy. Trzeba także mieć na uwadze, że nasz pupil może zachorować, wtedy dojdą nam wydatki związane z wizytami u weterynarza i lekarstwami. Niekiedy może to dość mocno obciążyć domowy budżet.

Pamiętajmy, że zwierzę to nie zabawka, lecz żywa i czująca istota, której nie można się pozbyć w sytuacji, gdy coś jest nie tak. Decydując się na zwierzaka w domu, bierzesz za niego odpowiedzialność, dlatego podejmuj odpowiedzialne i przemyślane decyzje! Zwierzęta w domu to nie zawsze sama radość.

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *