Zima zła – jak skutecznie się rozgrzać?

sposoby na rozgrzanie

Jak skutecznie rozgrzać organizm po zimowym spacerze? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów. Jednak oprócz tego warto też wiedzieć, czego w takiej sytuacji nie robić.

W okresie jesienno-zimowym nie trudno o przeziębienie, którego sprzymierzeńcem są mróz i zimny wiatr. Wychłodzony organizm jest bardziej podatny na wszelkie choroby. Dlatego w tym czasie trzeba skutecznie rozgrzewać organizm po powrocie z zimnego spaceru. Jest na to kilka sprawdzonych sposobów. Ponadto, aby sobie nie zaszkodzić, trzeba też wiedzieć, w jaki sposób nie powinno się rozgrzewać. Zatem zapraszam do lektury! 🙂

rozgrzanie

Skuteczne sposoby na rozgrzanie
Co zrobić, aby szybko się rozgrzać? Przede wszystkim można przytulić się do kaloryfera :). Jest to dziwny sposób, jednak bardzo skuteczny. Wystarczy oprzeć się plecami o gorący grzejnik, a w mgnieniu oka poczujesz się lepiej. Jeśli jednak nie podoba ci się ten pomysł, to w takim przypadku skorzystaj z termoforu. Drugim sposobem, zdecydowanie moim ulubionym, jest ciepła kąpiel. Zanurzenie się w ciepłej wodzie jest bardzo przyjemne. Trzeba jednak pamiętać, że woda nie może być gorąca, dlatego zadbaj o jej optymalną, komfortową temperaturę. Trzecim sposobem jest przygotowanie kubka pysznej, gorącej herbaty. Można do niej dodać rozgrzewające przyprawy, np. imbir. Owiń się ciepłym kocem i rozkoszuj się smakiem ulubionego napoju. Jednak oprócz ciepłej herbaty świetnie sprawdzi się również pyszna zupa, np. gorący rosół, który jest idealny podczas zimnych dni.

gorąca kąpiel

Uwaga – to ci nie pomoże!
Wracając z zimnego spaceru, organizm może być naprawdę mocno wychłodzony, dlatego trzeba rozgrzewać się z głową – przede wszystkim nie można tego robić zbyt gwałtownie, np. szybkie wejście do gorącej wody to zdecydowanie zły pomysł. Szybka zmiana temperatury w naszym ciele może doprowadzić nawet do zaburzenia pracy serca, co jest bardzo niebezpieczne!

Ponadto w takiej sytuacji trzeba też unikać alkoholu. Większość z nas myśli, że alkohol działa rozgrzewająco, jednak jest to złudne przekonanie. Po wypiciu kieliszka wina może zrobić się nam cieplej, jednak w rzeczywistości organizm wcale się nie rozgrzewa, a wręcz przeciwnie – w dalszym ciągu się wychładza. Warto o tym pamiętać.

A jakie są wasze sposoby na rozgrzanie organizmu? 🙂

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *