Wypadanie włosów – zobacz, czy sama sobie nie szkodzisz

Wypadanie włosów to dość częsty problem, szczególnie przy zmianach pór roku. Powodów wypadania włosów jest mnóstwo, ale niekiedy ten problem wynika jedynie z naszego zaniedbania.

Wypadanie włosów to problem, z którym mierzy się wiele kobiet. Niekiedy przyczyna tego schorzenia wynika ze stanu zdrowia, jednak zdarza się, że włosy wypadają tylko z naszej winy, ponieważ nie dbamy o nie odpowiednio, nieświadomie je osłabiając. Poniżej przedstawiam kilka złych nawyków, które skutecznie pogarszają stan włosów. Zobacz, czy masz któryś z nich.

Częste farbowanie
Niektórzy się pewnie ze mną nie zgodzą, bo przecież profesjonalne farby używane przez fryzjerów na pewno nie niszczą włosów. Prawda jest jednak taka, że na pewno mają na nie negatywny wpływ, szczególnie gdy włosy są z natury słabe i cienkie. Jeszcze gorsza jest samodzielna koloryzacja w domu przy użyciu farby z drogerii – taki zabieg wykonany nieudolnie może znacząco uszkodzić włosy i podrażnić skórę głowy, a nawet twarzy!

włosy

Nieodpowiednia dieta
Aby włosy były mocne i zdrowe, trzeba im dostarczać odpowiednią ilość witamin i minerałów. Składniki zawarte w szamponach i odżywkach zdecydowanie nie wystarczą! Jedząc zdrowo, szczególnie dużą ilość warzyw, owoców, ryb oraz produktów pełnoziarnistych, dostarczamy wszystkie niezbędne nam składniki mineralne, które bardzo dobrze wpływają na kondycję włosów. Dieta powinna być przede wszystkim zbilansowana i bogata w wodę.

Ciasne fryzury i mocne czesanie
Niekiedy włosy wypadają, ponieważ same je wyrywamy. Gdy często wiążemy ciasne kucyki lub koki, włosy po prostu wchodzą nam z głowy, ponieważ rozciągane stopniowo osłabiają się. Podczas silnego czesania także dochodzi do ich wyrywania. Włosy trzeba czesać delikatnie, zaczynając od końcówek, następnie przechodząc coraz wyżej. Nie rozczesuj włosów, zaczynając od czubka głowy!

wypadanie włosów

Stylizacja przy użyciu gorąca
Suszarki, lokówki, prostownice – te wszystkie sprzęty stanowią zagrożenie dla naszych włosów. Suszenie bardzo ciepłym powietrzem, kręcenie przy użyciu gorącej lokówki czy codzienne prostowanie nie służy włosom – wysusza je i osłabia, przez co zaczynają wypadać. Jednak jeśli z powodu braku czasu musisz suszyć włosy, używaj chłodnego powietrza – ta czynność zajmie wówczas nieco więcej czasu, ale włosy będą znacznie zdrowsze! Natomiast lokówkę i prostownicę używaj tylko sporadycznie.

Masz na sumieniu któryś z tych grzeszków? 🙂

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Komentarze

    • Gosia
    • 27 lutego 2019
    Odpowiedz

    mi najbardziej wypadają włosy jak zmienia się pora roku, myślę, że jest to też uzależnione od diety

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *