W górach jest wszystko, co kocham – poznaj moc gór!

Kocham góry. Jednak nie należę do tej grupy turystów, którzy podziwiają je tylko z daleka. Górskie wędrówki uspokajają, relaksują, dodają energii i poprawiają naszą kondycję, dlatego na szlakach można mnie spotkać bardzo często. To mój ulubiony sposób spędzania wolnego czasu – leżenie plackiem na plaży to zdecydowanie nie dla mnie ;). Jeśli wciąż nie możesz się zdecydować, gdzie spędzisz tegoroczne wakacje, koniecznie przeczytaj tekst do końca 🙂

Tylko natura

Góry to świetna odskocznia od codziennego życia – szumu, hałasu, smogu i pędu współczesnego świata… Wybierając się na wycieczkę w góry, jedyne, na czym się skupisz, to natura. Góry to jedno z nielicznych miejsc, gdzie można zobaczyć, jak wygląda dzika przyroda. Obecnie trudno już znaleźć takie miejsca, gdzie nie byłoby śladu ingerencji człowieka, dlatego koniecznie skorzystaj z tej szansy!

Piękno świata

Oczywiście jedną z największych zalet górskich wędrówek są przepiękne krajobrazy i widoki, które zapierają dech. To trzeba zobaczyć na własne oczy – żadne zdjęcia czy filmy nie oddadzą wyjątkowości tych miejsc. Widoków ze szczytów nie da się z niczym porównać.

Lekarstwo dla ciała i ducha

Górskie wędrówki pozwalają zapomnieć o całym świecie. Będąc w górach, z łatwością się odprężysz, wyciszysz i w końcu usłyszysz swoje własne myśli. To świetna okazja na przemyślenie paru spraw czy poukładanie rozsypanego życia. Jeśli każdego dnia czujesz się przytłoczony nadmiarem obowiązków i problemów – to spacer po górach jest idealnym lekarstwem dla ciebie. To najskuteczniejszy antydepresant.

Jednak oprócz tego, chodzenie po górach wpłynie pozytywnie także na twoje zdrowie fizyczne. Gdy znajdujemy się na wysokości 1000 m n.p.m., organizm zaczyna produkować więcej czerwonych krwinek, dzięki czemu poprawia się nasza kondycja i samopoczucie. Ponadto rośnie stężenie hemoglobiny, zaś rozszerzone naczynia przyspieszają transport składników odżywczych i tlenu. Górskie wędrówki dotleniają organizm i pozytywnie wpływają na ogólną kondycję fizyczną. To świetny trening dla każdego!

Zrezygnuj w tym roku z leniwego wypoczynku. Poczuj magię gór i uzależnij się pozytywnie! Uwierz w swoje możliwości 🙂

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *