Tanie podróżowanie – jak zmniejszyć koszty wakacyjnych wycieczek

tanie podróżowanie

Tanie podróżowanie to marzenie wielu z nas. Niestety wakacyjne wojaże często uszczuplają nasze portfele, przyprawiając o zawrót głowy. Zatem jak zmniejszyć koszty wakacyjnych wycieczek?

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi – podróże małe i duże. Nie ulega wątpliwości, ze letnie wycieczki często są kosztowne, dlatego wielu z nas sobie ich odmawia, zastępując je krótkimi wyjazdami za miasto. Jednak warto wiedzieć, że jak się tylko chce, to można łatwo obniżyć koszty wakacyjnych wycieczek. Zatem jak to zrobić?

Zamień hotel na prywatną kwaterę
Hotele są drogie, szczególnie te za granicą. Dlatego jeśli chcesz oszczędzić, poszukaj kwatery u prywatnej osoby. Take noclegi są znacznie tańsze. Co prawda warunki niekiedy są nieco gorsze, jednak jeśli dobrze poszukasz, to możesz trafić naprawdę fajnie!

tanie podróżowanie

Planuj wycieczki poza sezonem
Oczywiście najdrożej jest w lipcu i sierpniu, jednak we wrześniu jest już dużo taniej! To miesiąc, kiedy wciąż jest ciepło, a lato czasem nawet do początku października trwa w najlepsze. Zatem jeśli zależy ci na tanim podróżowaniu, odpuść sobie wycieczki w sezonie. Jest nie tylko drożej, ale także znacznie tłoczniej – ciężko znaleźć miejsce, gdzie nie byłoby masy turystów.

Podróżuj autostopem!
To sposób dla odważnych i komunikatywnych ludzi, którzy nie boją się nowych wyzwań, jednak nie ulega wątpliwości, że to najtańsza opcja. Z reguły za podwózki nic się nie płaci. Oczywiście ma to również swoje minusy – złapanie stopa często nie jest łatwe, ponadto może okazać się niebezpieczne. Dlatego wybierając taki sposób podróżowania, znajdź sobie towarzysza podróży i nic nie planuj, ponieważ nigdy nie wiadomo, na którą godzinę dojedziesz do celu :).

podróżowanie

Zwracaj uwagę, gdzie robisz zakupy
Chcąc zrobić zakupy spożywcze, zawsze wybieraj supermarkety. Nie warto kupować w małych osiedlowych sklepach lub tych znajdujących się w centrach miast. Tam jest zawsze nawet kilka razy drożej niż w zwykłej sklepowej sieciówce.

Korzystaj z darmowych atrakcji
W każdym miejscu na pewno znajdziesz atrakcję, gdzie nie trzeba płacić za wstęp. Wybieraj darmowe muzea, atrakcje związane z naturą czy darmowe koncerty. Zdziwisz się, ile pięknych miejsc można zobaczyć zupełnie za darmo.

Jak widzisz, jest kilka sposobów na tanie podróżowanie 🙂

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *