Sezon narciarski czas zacząć – stoki w Tatrach godne polecenia

narty

Czas wyciągnąć narty z piwnicy! Sezon narciarski już się rozpoczął, dlatego warto zrobić przegląd najlepszych stoków w Tatrach. Dzisiaj dzielę się z wami moją opinią na temat trzech z nich.

Jeżdżę na nartach dopiero od 3 lat, ale już pokochałam ten sport. Byłam na wielu tatrzańskich stokach. Trzy z nich bardzo przypadły mi do gustu – nadają się zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących. Zatem nie ma znaczenia, czy dopiero zaczynasz przygodę z nartami, czy jesteś już zawodowcem – wśród moich propozycji z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Stok narciarski w Witowie – Witów-Ski
Ten stok miałam okazję wypróbować rok temu. Jest długi (jeden zjazd trwa około 6 minut), szeroki i w miarę płaski. Lubię jeździć na nartach, ale wciąż czasami czuję się na nich niepewnie, dlatego Witów-Ski bardzo mi się spodobał. Zjeżdżając, miałam dużo miejsca dla siebie i cały czas widziałam przed sobą trasę. Średni kąt nachylenia stoku to około 18%, więc naprawdę nie jest stromy. Narciarze mogą korzystać z kolejki krzesełkowej (skąd cudownie widać Tatry Zachodnie) oraz wyciągu orczykowego, a jak zacznie wam doskwierać zimno i głód, to możecie ogrzać się w przytulnej restauracji. Szczerze polecam ten stok!

stok narciarski

Stok narciarski w Bukowinie Tatrzańskiej – Rusiń-Ski
Był to pierwszy stok, na którym miałam okazję jeździć. Jest szeroki i dość długi (ja zjeżdżałam na trasie mającej 800 metrów długości, ale jest jeszcze jedna, która ma 1200 metrów). Rusin-Ski nie jest już tak płaski jak ten w Witowie, dlatego osoby początkujące mogą odczuwać niepokój, tym bardziej że na samej górze nie widać trasy, przez co stok wydaje się stromy. Jednak w rzeczywistości, jak już się zjeżdża, jest naprawdę komfortowo. Narciarze mogą korzystać z wyciągu krzesełkowego. Przy stoku jest również ciepła i przytulna restauracja, gdzie można odpocząć. Polecam!

stok narciarski

Stok narciarski w Białce Tatrzańskiej – Kotelnica Białczańska
Jest to stok zdecydowanie większy niż dwa pozostałe. Kotelnica oferuje aż 24 trasy narciarskie oraz trasy biegowe. Są trasy bardzo łatwe, ale i bardzo trudne, dlatego ten stok cieszy się naprawdę ogromnym zainteresowaniem. Ponadto narciarze mogą korzystać aż z 9 kolejek krzesełkowych oraz wyciągów narciarskich. Ja wybierałam z reguły łatwe trasy, które były płaskie i długie. Najbardziej przypadła mi go gustu najdłuższa trasa na Kotelnicy, która liczy prawie 2 km! Jest naprawdę płaska, dlatego na pewno odnajdą się na niej nawet początkujący. Ponadto można przez nią przebrnąć z małym odpoczynkiem, ponieważ na trasie znajduje się mały bar, gdzie można odpocząć i napić się czegoś ciepłego. Polecam!

Te trzy stoki zapamiętałam najlepiej i miło spędziłam na nich czas. Jeśli jesteś początkujący, wybierz się do Witowa lub do Kotelnicy (zdecyduj się jednak na łatwe trasy), natomiast jeśli czujesz się już pewnie na nartach, to weź pod uwagę stok w Bukowinie i w Białce (wtedy możesz wybrać te trudniejsze trasy). Dobrej zabawy!

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *