Sekret długowieczności – dlaczego Azjaci żyją najdłużej?

sekret długowieczności

Sekret długowieczności próbowało odkryć już wielu. Jednak czy istnieje jeden skuteczny sposób na długie i szczęśliwe życie? Dlaczego Azjaci żyją najdłużej?

Sekret długowieczności wciąż wydaje się nieuchwytny, jednak ludzie robią wiele, aby poznać tę tajemnicę. Obecnie zdrowa dieta i aktywność fizyczna to sposób na życie wielu z nas. Dbamy o siebie, zwracamy uwagę na to, co jemy, rezygnujemy z używek – wszystko z nadzieją, że w zdrowiu dożyjemy setnych urodzin. Temat długowieczności jest na czasie, dlatego powstaje mnóstwo publikacji na ten temat. Ich autorzy, rozmawiając z najzdrowszymi i najdłużej żyjącymi ludźmi na świecie – z Azjatami, a dokładniej – z Japończykami, przekonują, co zrobić, aby szczęśliwie dożyć sędziwego wieku.

Dlaczego Azjaci żyją najdłużej?
Okazuje się, że wpływ na długość życia Azjatów ma wiele czynników. Przede wszystkim jest to dieta, która zdecydowanie różni się od diety Europejczyków. Oprócz tego nie bez znaczenia są też czynniki środowiskowe, czyli czyste i rześkie powietrze. Z pewnością właśnie dzięki temu wielu Japończyków dożywa ponad stu lat.

azjaci

Sekret długowieczności – co z tą dietą?
Zatem co jedzą Japończycy? Na czym opiera się ich codzienna dieta? Przede wszystkim stawiają oni na tradycyjne przepisy kulinarne, które są oparte na lokalnych, prostych i całkowicie naturalnych składnikach. Zdrowi stulatkowie jedzą bardzo dużo ryb – stawiają na turboty, makrele, sardynki oraz inne ryby, które występują jedynie w Morzu Japońskim. Ich ulubionym sposobem przyrządzania ryb jest duszenie, ponieważ wówczas można je zjeść razem z ośćmi. Oprócz ryb seniorzy w Japonii jedzą też sporo świeżych warzyw, roślin strączkowych i wodorostów. Bardzo popularną potrawą w Japonii jest Barashushi, czyli po prostu rodzaj sushi. Jak go przyrządzić? Z ryżu gotowanego z octem lepi się placek. Następnie pokrywa się go kawałkami surowej ryby i warzywami. Zatem wydaje się, że jednym z sekretów długowieczności jest naturalna dieta oparta na rybach i świeżych warzywach.

sushi

A co pić (oczywiście oprócz wody)? Stuletnie Japonki polecają mleko sojowe, które podobno wpływa na gładką skórę. Szklanka takiego mleka dziennie sprawia, że skóra wygląda zdrowo, świetliście i przede wszystkim młodo.

Zatem dlaczego Azjaci żyją najdłużej? Ponieważ stawiają na prostą i naturalną dietę, której podstawą są lokalne produkty. Chcesz żyć 100 lat? W takim razie zwracaj uwagę na to, co jesz i zdecydowanie nie bagatelizuj jakości powietrza, którym oddychasz!

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *