Problemy z cerą? Najwidoczniej zapominasz o najważniejszym!

Jeśli jesteś posiadaczką cery tłustej i trądzikowej, to wiesz, jak trudna jest jej skuteczna pielęgnacja. Błyszczenie, zaskórniki, wypryski… koszmar! Walcząc z trądzikiem, stosowałaś już na pewno wiele preparatów. Efekty cię nie zadowoliły? Może zapominasz o najważniejszym, czyli dokładnym oczyszczaniu, które jest podstawą pielęgnacji cery trądzikowej.

Oczyszczanie – dlaczego tak ważne?

W ciągu dnia na naszej skórze gromadzi się wiele zanieczyszczeń, które mieszają się z nadmiernie wydzielanym sebum. To powoduje, że kanaliki gruczołów łojotokowych po prostu się zatykają, czego skutkiem są liczne wypryski i zaskórniki. Dlatego, aby temu zapobiec, należy regularnie oczyszczać skórę. Skuteczne i odpowiednie oczyszczanie z pewnością przyczyni się do poprawy stanu cery trądzikowej.

O czym trzeba pamiętać?

Jest kilka ważnych zasad skutecznego oczyszczania. Postaraj się zapamiętać je wszystkie. Po pierwsze – nie przesadzaj z częstotliwością oczyszczania, gdyż częste mycie pobudza wydzielanie łoju, dlatego zamiast pomóc, tylko sobie zaszkodzisz, osiągając efekt odwrotny do zamierzonego. Wystarczy przemyć twarz dwa razy dziennie, nie więcej. Po drugie – używaj kosmetyków bez alkoholu, czyli takich, które delikatnie oczyszczą skórę. I po trzecie – zadbaj o dokładny demakijaż (szczególnie wieczorem, gdy kładziesz się spać – podczas snu skóra się regeneruje, więc musi być dokładnie oczyszczona).

Koła ratunkowe

Oczyszczanie to nie tylko mycie skóry – warto również pomyśleć o tonizowaniu, peelingowaniu i regularnym stosowaniu maseczek. Tonik używany zawsze po dokładnym umyciu twarzy zoptymalizuje pH skóry i przywróci jej równowagę, która została naruszona podczas stosowania kosmetyków antybakteryjnych. Peeling pomoże usunąć zrogowaciały i martwy naskórek, dzięki czemu wszelkie kremy pielęgnacyjne lepiej się wchłoną. W oczyszczaniu pomogą także maseczki, które usuną zanieczyszczenia, nadmiar sebum, a także dostarczą naszej cerze wielu cennych składników odżywczych.

Poczuj się dobrze w swojej skórze i pokochaj ją na nowo! 🙂

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *