Porada dietetyka – czy warto z niej skorzystać?

porada dietetyka

Czy porada dietetyka naprawdę może pomóc? Czy warto z niej skorzystać? W dzisiejszym wpisie postaram się odpowiedzieć na te pytania, które zapewne wielu z was nurtują.

Porada dietetyka w wielu przypadkach może okazać się bardzo pomocna. Nie oszukujmy się – żyjemy w społeczeństwie, w którym więcej jest osób otyłych lub z nadwagą niż tych szczupłych – wielu ludzie nie patrzy na to, co je na co dzień. Jednak po drugiej stronie barykady są ci, którzy chcą zdrowo się odżywiać, jednak nie za bardzo wiedzą jak. W obu tych przypadkach porada dietetyka może pomóc.

Porada dietetyka – kto powinien z niej skorzystać?
Jak już wspomniałam na wstępie, dietetyk pomoże zarówno osobom, które chcą zrzucić parę kilo, jak i tym niemającym problemów z nadwagą, jednak szukającym zdrowego sposobu na życie i zbilansowanej diety. Wszyscy, którzy chcą zmienić sposób odżywania, jednak nie do końca wiedzą, jak to zrobić, powinni skorzystać z porady specjalisty.

Od czego zacząć?
Przede wszystkim musisz wiedzieć, czego chcesz i jaki cel pragniesz osiągnąć. Dopiero potem można zacząć szukać dobrego specjalisty. Jest to bardzo ważne, ponieważ niestety nie brakuje pseudo dietetyków, którzy nie tylko nie pomogą, ale nawet zaszkodzą. Poszukaj osoby wykwalifikowanej i doświadczonej w zawodzie, popytaj znajomych i czytaj opinie na Internecie. Pod żadnym pozorem nie idź do dietetyka w ciemno, ponieważ wizyty trochę kosztują.

dietetyk

Ile kosztują porady u dietetyka?
Jedna wizyta może kosztować nawet 200 zł. Oprócz tego czasami dodatkowo płatny jest także jadłospis. Na pierwszej wizycie specjalista najczęściej dokonuje pomiaru składu ciała i przeprowadza wywiad, który ma mu pomóc ułożyć indywidualną dietę. Kolejne wizyty są kontrolne.

Na co uważać?
Przede wszystkim na wszystkie dietetyczne poradnie, które oferują darmowy pomiar składu ciała i inne pozornie darmowe usługi. Są one nastawione przede wszystkim na sprzedaż naprawdę drogich suplementów, które przecież nigdy nie zastąpią zdrowej i zbilansowanej diety, a ponadto zdecydowanie nie są warte swojej ceny.

Porada dietetyka naprawdę może pomóc, jednak trzeba się nieźle natrudzić, aby znaleźć dobrego specjalistę, który będzie w stanie stworzyć idealną dla nas dietę, która ma być przecież sposobem na życie, a nie jedynie krótkotrwałą zmianą.

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *