Nowości wydawnicze – co warto przeczytać?

Jeśli chcielibyście przeczytać coś naprawdę ciekawego, ale nie wiecie, jaką książkę warto wybrać, koniecznie przejrzyjcie moją listę pięciu świetnych publikacji, które wybrałam dla was, przeglądając ostatnie nowości wydawnicze. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

Odrodzić się z popiołów / Akiko Mikamo / Prószyński i Sk-a

Ta świetna książka opowiada historię młodego Japończyka – Shinji Mikamo, który przeżył atak jądrowy na Hiroszimę i Nagasaki w 1945 roku. W tym feralnym dniu, czyli 6 sierpnia, pracował na dachu swojego domu, znajdującego się zaledwie 1200 metrów od miejsca, gdzie zrzucono bombę. Warto wiedzieć, że autorka tej publikacji jest jego córką. Postanowiła przybliżyć światu historię swojego ojca, aby udowodnić, że przebaczenie wcale nie musi być trudne, a nasz najgorszy wróg może stać się prawdziwym przyjacielem.

Chirurg / Tess Gerritsen / Albatros

Ta książka na pewno przypadnie do gustu tym, którzy uwielbiają kryminały i thrillery. Tess Geritsen – autorka cyklu książek o Jane Rizzoli (policjantka) i Maurze Isles (lekarz sądowy) – przedstawia czytelnikowi niezwykle wciągającą i trzymającą w napięciu historię o brutalnym zabójcy, który zabija młode kobiety w okrutny sposób – wycina im macicę bez znieczulenia. Jeśli jesteście ciekawi, jak zakończy się policyjne śledztwo, koniecznie przeczytajcie!

Sherlock: Niewidomy bankier / Mark Gattis, Steven Moffat i inni / Studio JG

Idealna propozycja dla wszystkich miłośników przygód Sherlocka Holmesa. Słynny detektyw również i w tym przypadku musi rozwiązać tajemniczą zagadkę. Ktoś włamuje się do gabinetu londyńskiego banku i maluje na portrecie wiszącym na ścianie dziwne symbole. Okazuje się, że w tym samym czasie zamordowano także jednego z pracowników banku. Ciekawe, prawda?

Fotograf / Garance Le Caisne / Sonia Draga

Fotografowi o pseudonimie Cezar udało się zdobyć w Syrii dowody okrutnych zbrodni wojennych i zbrodni przeciw ludzkości. Ten człowiek żył w ciągłym zagrożeniu przez 2 lata, ryzykował własnym życiem, próbując sfotografować ludzi torturowanych i mordowanych przez reżim. Cezar zdobył 53 tysiące fotografii. Ta książka stanowi świadectwo fotografa i jego relację z piekła na ziemi.

Niech będzie wola twoja / Maxime Chattam / Sonia Draga

Autor przedstawia czytelnikowi małe, piękne miasteczko na Środkowych Zachodzie – Carson Mills – gdzie wszyscy dobrze się znają. Jednak spokój mieszkańców zakłóca niejaki Jon Petersen, którego podobno boi się sam diabeł. To człowiek pragnący zniszczyć wszystko, co w ludziach dobre. Historia wydaje się bardzo niepokojąca, koniecznie musisz ją poznać.

Miłej lektury! 🙂

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *