Noworoczne porządki – odśwież mieszkanie na nowy rok!

noworoczne porządki

Noworoczne porządki są nieuniknione. Wielu ich nienawidzi, jednak ja bardzo je lubię, ponieważ mają one dla mnie również wymiar symboliczny.

Nowy rok dopiero się zaczął, warto zatem w tym czasie zadbać o mieszkanie. Trzeba je posprzątać, odświeżyć i przygotować na kolejne miesiące :). Noworoczne porządki niech się wam nie kojarzą tylko z męczącym sprzątaniem – spójrzcie na nie zupełnie z innej strony, tej symbolicznej. Wyobraźcie sobie, że sprzątając mieszkanie pozbywacie się tego, co przykre i smutne, czyli całego zła, które spotkało was w minionym roku. Nastawcie się pozytywnie! W dzisiejszym wpisie poradzę wam, w jaki sposób odświeżyć mieszkanie.

Zacznij od kuchni
A dokładniej – od lodówki. Gdzieś w jej kątach nadal mogą zalegać świąteczne potrawy, które na pewno nie będą już zjadliwe. Jak wiadomo, na świętach nie oszczędzamy żołądka – jemy ciężkostrawne posiłki oraz mnóstwo słodyczy i ciast. Na początku nowego roku warto się tego pozbyć. Odpocznijmy od takiego jedzenia, niech w naszej lodówce znajdą się zdrowe i świeże produkty.

Wypierz to, o czym często zapominasz
Mam tu na myśli firanki, zasłony, koce i inne narzuty. Nie oszukujmy się, w ciągu roku rzadko zwracamy na to uwagę. Jasne, sprzątamy co tydzień, wycieramy kurze i odkurzamy, jednak to wszystko. Zatem początek nowego roku to dobry czas, aby się tym zająć.

sprzatanie

Przewietrz mieszkanie
Możecie sobie pomyśleć, że przecież nie po to ogrzewa się dom, aby zaraz go ochłodzić. Przecież zimowa pogoda nie sprzyja otwieraniu okien czy balkonów. Jednak moim zdaniem warto to zrobić. Przez chwilę w mieszkaniu będzie chłodniej, ale za to o wiele bardziej świeżo i rześko. Dodatkowo w nocy będzie wam się lepiej spało. Świeże powietrze zawsze jest lepsze niż „duchota” :).

Schowaj świąteczne ozdoby
Teoretycznie wszyscy wiedzą, że po świętach należy rozebrać choinkę, ściągnąć lampki z mebli i pochować wszystkie świąteczne gadżety… teoretycznie. Odwiedzając znajomych w styczniu, już nie raz widziałam, że ich mieszkania są jeszcze pełne bożonarodzeniowych ozdób. Te rzeczy są piękne, jednak dom powinien być nimi ozdobiony tylko w tym szczególnym czasie. Warto o tym pamiętać.

A wy jak odświeżacie mieszkania na nowy rok? 🙂

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *