Manicure tytanowy – alternatywa dla hybrydy

manicure tytanowy

Manicure tytanowy zdobywa coraz więcej zwolenniczek. To alternatywa dla hybrydy. Manicure tytanowy utrzymuje się długo i nie niszczy płytki paznokcia.

Obecnie manicure tytanowy staje się coraz bardziej popularny. Dziewczyny wciąż szukają alternatywy dla hybrydy, która często osłabia płytkę paznokcia, natomiast manicure tytanowy jest bezpieczny dla zdrowia i skóry, ponadto jest tak samo trwały jak hybryda – utrzymuje się nawet 5 tygodni (wszystko zależy od tempa wzrostu naszych paznokci).

Manicure tytanowy – jak się go robi?
Manicure tytanowy zajmuje znacznie mniej czasu niż ten hybrydowy. Na początku należy zdezynfekować dłonie i zmatowić delikatnie płytkę paznokcia. Następnie na całą powierzchnię paznokcia trzeba nałożyć cienką warstwę żelu, zaś potem włożyć paznokcia do pojemniczka z kolorowym pudrem. Pyłek przyklei się do paznokcia, jednak po jego wyschnięciu tę czynność należy powtórzyć (nadmiar pyłku powinno się strzepać). Później trzeba nałożyć lakier nawierzchniowy. Na sam koniec na paznokcia nakładamy płyn, dzięki czemu manicure się utwardzi i będzie całkowicie suchy. Jak widać, manicure tytanowy nie wymaga stosowania lampy UV. Jest to zabieg całkowicie bezzapachowy.

manicure

Manicure tytanowy – ściągnięcie
Sposobów na ściągnięcie manicure tytanowego jest kilka. Ten najszybszy to spiłowanie mechaniczne za pomocą frezarki. Drugi sposób to zmywanie manicure acetonem – nasączone waciki należy przyłożyć do paznokcia i odczekać kilka minut. Natomiast ostatnim, najdłuższym sposobem jest usuwanie za pomocą pilnika – trzeba wówczas spiłować powierzchnię paznokcia. Przy pozbywaniu się manicure tytanowego, bez względu na wybrany sposób, należy szczególnie uważać, aby nie uszkodzić płytki paznokcia.

Dlaczego manicure tytanowy jest zdrowszy?
Przede wszystkim dlatego, że do jego wykonania nie używa się żadnych preparatów silnych chemicznie, ponadto, jak już wcześniej wspomniałam, nie korzysta się z lamy UV. Manicure tytanowy jest bezpieczny nawet dla kobiet w ciąży czy podczas karmienia piersią.

Manicure tytanowy to prosty i szybki sposób na piękne i silne paznokcie. Jego wykonanie jest proste i nie trwa długo. Manicure tytanowy długo utrzyma się na naszych paznokciach, doskonale nas upiększając.

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *