Jak zmotywować się do aktywności fizycznej po długiej przerwie?

motywacja

Jak zmotywować się do aktywności fizycznej po długiej przerwie? Na to pytanie każdy z nas chciałby znać odpowiedź. Powrót do regularnych treningów wcale nie jest łatwy, dlatego warto wiedzieć, jak się do tego zabrać.

Po długiej przerwie od treningów często nie mamy ochoty zaczynać wszystkiego od nowa. Lenistwo niestety bierze górę. Brakuje nam motywacji i chęci do kontynuowania ćwiczeń. Rozleniwiony organizm najchętniej leżałby cały czas w łóżku. Znacie to, prawda? W takiej sytuacji warto wiedzieć, jak zmotywować się do aktywności fizycznej. Co zrobić, aby chciało się nam tak, jak nam się nie chce? W dzisiejszym artykule postaram się odpowiedzieć na to pytanie.

aktywność fizyczna

Znajdź kompana do ćwiczeń
Samotne treningi wielu ludziom nie sprawiają przyjemności. Ponadto w ciężkich chwilach trudno jest samemu zmotywować się do ćwiczeń. Właśnie dlatego warto znaleźć sobie partnera do regularnych treningów. Treningi z przyjaciółką, chłopakiem czy siostrą staną się przyjemniejsze i zabawniejsze. Ponadto będziecie mogli wspólnie motywować się do dalszych działań. Aktywność fizyczna przestanie być przykrym obowiązkiem, lecz stanie się świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Ćwicz tak, jak chcesz!
Po długiej przerwie od treningów na dźwięk słowa „siłownia” często przechodzą nas „dreszcze”. Tak bardzo nie chcemy tam iść, że zniechęcamy się już na samym początku. Jednak dobry trening wcale nie jest synonimem treningu na siłowni! Rób to, co lubisz najbardziej. Postaw na jogging, przejażdżkę rowerową lub jogę. Niech aktywność fizyczna będzie dla ciebie przyjemna.

trening

Zaczynaj stopniowo
Pamiętaj, że po długim leniuchowaniu organizm nie jest przystosowany do morderczych treningów. Jeśli po długiej przerwie od ćwiczeń skatujesz swoje ciało już na pierwszym treningu, to nic dziwnego, że na samą myśl o kolejnym kręci ci się w głowie. Właśnie dlatego warto stopniowo wracać do aktywności fizycznej. Niech pierwsze treningi będą spokojne i nie za długie. Trening nie musi trwać 2 godziny, na początek wystarczy nawet 30 minut.

A jakie są wasze sposoby na zmotywowanie się do aktywności fizycznej po długiej przerwie? Koniecznie dajcie znać!

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *