Jak wybrać odpowiednią agencję hostess?

Agencja hostess

Poszukując zleceń jako hostessa warto nawiązać współpracę z agencją hostess. Agencje hostess pomagają hostessom w pozyskiwaniu zleceń. Jak jednak wybrać dobrą agencję hostess? Na co zwrócić uwagę wybierając agencję?

Zawód hostessy to przepustka do dorobienia kilku naprawdę dobrych „groszy”. Wiele osób, które uwielbiają foto-modeling oraz kontakt z ludźmi, wybierają ten zawód nie tylko po to, by rozwijać swoje umiejętności interpersonalne, ale także, by dobrze się bawić. Mimo, że na pierwszy rzut oka, hostessa nie kojarzy się z zawodem wymagającym wielkiego nakładu pracy, nic bardziej mylnego! Sporo jednak zależy od wybrania dobrej agencji hostess. Jaka powinna być najlepsza agencja hostess, z którą podejmiemy współpracę? Na co zwrócić szczególną uwagę przy tym wyborze? Istotne rady poniżej.

Hostessa

Profesjonalna agencja hostess, taka jak https://www.erica.pl pomaga zatrudnionym dziewczynom w nawiązywaniu współprac ze zleceniodawcami, dba o ich wynagrodzenie, umowy i warunki pracy, a nawet pomaga w stworzeniu profesjonalnego portfolio. Zleceniodawcy korzystający z usług tej agencji mogą liczyć na fachową i profesjonalną obsługę swojego wydarzenia przez zatrudnione w agencji hostessy.

W dużym mieście z polecenia!

Jeśli mieszkamy w większym mieście, sprawę mamy nico ułatwioną. Z pewnością wiele jest w nim firm, które prowadzą usługi promocyjne oraz zajmują się zatrudnianiem hostess na różne wydarzenia. Najlepiej, jeżeli prześledzimy w internecie agencje, które nam odpowiadają i wybierzemy kilka o najbardziej pochlebnych opiniach i złożymy swoją kandydaturę.

Bardzo dobrym posunięciem jest zapytanie swoich znajomych na uczelni lub w pracy, czy kiedykolwiek zajmowali się tym rodzajem pracy, być może są w stanie polecić jakąś odpowiednią agencję hostess. Warto zaznaczyć, że praca hostessy jest bardzo często dodatkowym źródłem zarobku, dlatego bez przeszkód możemy pracować na etacie w innej firmie. Zwykle dziewczyny (a także coraz więcej mężczyzn!) są wysyłane w roli promotorki w weekendy. Jeśli zdarza się to w ciągu tygodnia, z pewnością będziemy mogli wybrać sobie urlop lub „urwać” się z zajęć, ewentualnie dogadać z agencją hostess, że preferujemy pracę weekendową.

Rzetelne przygotowanie wszystkich dokumentów

Gdy mamy na oku kilka ciekawych agencji, możemy zająć się naszym portfolio. Jeśli uwielbiamy modeling lub foto-modeling, sprawa jest ułatwiona, ponieważ zapewne posiadamy kilka własnych, profesjonalnych zdjęć. Kiedy kandydujemy już do odpowiedniej agencji, musimy wysłać kilka fotografii, CV oraz kilka słów o sobie. Nierzadko agencje hostess wymagają także podania odpowiednich wymiarów. Większość dziewczyn, zajmujących się promocją produktów na targach, jest szczupła, dlatego ten rodzaj figury z pewnością będzie pożądany. Jeśli jesteśmy mężczyznami, na pewno zwrócą uwagę także na nasz wygląd oraz na aparycję.

Wszystko zależy jednak od tego, czego dotyczy promocja, dlatego wybierając odpowiedni rodzaj agencji, np. dla puszystych, tylko dla mężczyzn itd., praktycznie każdy może się zgłosić. Jeżeli wysłaliśmy swoją kandydaturę oraz kilka zdjęć, musimy czekać na odpowiedź. Warto zdecydować się na wysłanie zgłoszenia w kilka miejsc, wtedy znacznie zwiększamy własne szanse na przejście „dalej”, czyli na tzw. rozmowę kwalifikacyjną.

Uważajmy na oszustów!

Wybierając agencję hostess, kierujmy się przede wszystkim rozsądkiem. Nie wysyłajmy kandydatury do miejsc nie polecanych, a także nie wchodźmy do podejrzanych budynków. Jeśli rzekoma agencja hostess znajduje się w opuszczonym, odludnym miejscu, lepiej nie wchodźmy do środka i zrezygnujmy. Możemy łatwo natrafić do oszustów, a nam może stać się niepotrzebna krzywda.

Hostessa hipermarket

Cenne doświadczenie

Będąc z niewielkiego miasta lub wsi, z pewnością będziemy mieć utrudniony dostęp jeśli chodzi o prestiżowe agencje hostess. Szukając odpowiedniej placówki dla siebie, spróbujmy w mieście obok lub w miejscowości, w której zamierzamy studiować. Jest większa szansa na to, że nam się powiedzie. Niestety mniejsze miejscowości nie cieszą się aż taką popularnością, jeśli chodzi o zakładanie agencji, angażujących promotorki i promotorów do pracy na eventach. Bardzo często jednak możemy spotkać się z lokalnymi ogłoszeniami, które zachęcają do zgłaszania się na jednorazową akcję promocyjną na konkretnym wydarzeniu. Jest to świetne doświadczenie, które będziemy mogli wpisać sobie do CV i dzięki temu zwiększymy swoje szanse, na późniejsze dostanie się do prestiżowych agencji hostess w większych miastach. Pamiętajmy, jednak, by ponownie uważać na to, gdzie składamy swoją kandydaturę.

Zdecyduj się na kierunek

Wybierając agencję zdecydujmy też, co chcemy konkretnie robić. Niektóre agencje zajmują się nie tylko wysyłaniem promotorek i promotorów na eventy, ale także modelingiem oraz foto-modelingiem. Jeśli nie chcemy „chodzić po wybiegu” lub reklamować ubrań na zdjęciach, wybierzmy tylko i wyłącznie agencje hostess, czyli takie, które zajmują się jedną dziedziną promocji – obsługi bankietów.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *