Jak usunąć toksyny z organizmu? Oto produkty, które ci w tym pomogą

żurawina

Jak usunąć toksyny z organizmu? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – wystarczy odpowiednia dieta, która jest bogata w kilka zdrowych produktów. Zapraszam do lektury!

Jak usunąć toksyny z organizmu? To pytanie zadaje sobie wielu ludzi. Dzisiaj chciałabym przedstawić wam szybki i łatwy sposób na oczyszczenie organizmu. Co zrobić? Otóż wystarczy wprowadzić do swojej diety kilka produktów, które dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym, moczopędnym i oczyszczającym na pewno świetnie się sprawdzą! Jeśli jesteście ciekawi, o jakie produkty chodzi, zapraszam do dalszej lektury.
Nasz organizm jest bombardowany różnymi szkodliwymi substancjami (zanieczyszczone powietrze, przetworzona żywność, czynniki środowiskowe), dlatego warto od czasu do czasu zadbać o jego oczyszczenie.

Cytryna
Nie bez powodu zaleca się rozpoczęcie dnia od szklanki wody z cytryną. W soku z cytryny znajduje się mnóstwo przeciwutleniaczy, które oczyszczają organizm z wolnych rodników i usuwają złogi zalegające w jelitach. Szklanka wody z sokiem z cytryny o poranku to świetny pomysł.

Bazylia
Czy wiedzieliście, że świeże liście bazylii mają działanie przeciwgrzybiczne? Poza tym są cennym źródłem antyoksydantów, które odtruwają wątrobę i wspomagają jej pracę. Warto też wiedzieć, że bazylia usprawnia pracę układu moczowego i świetnie wpływa na trawienie.

bazylia

Żurawina
Owoce żurawiny oraz uzyskiwany z niej sok mają silne działanie antybakteryjne. Prawie wszyscy wiedzą, że żurawina jest moczopędna, dzięki czemu pomaga w usuwaniu nadmiaru wody z organizmu. Ponadto zawiera dużą ilość błonnika pokarmowego, który wspomaga pracę jelit, usuwając szkodliwe produkty przemiany materii.

Kiszona kapusta
Kiszona kapusta wspomaga prawidłowe funkcjonowanie flory jelitowej oraz przyspiesza usuwanie złogów jelitowych. Usuwa z organizmu wszelkie zanieczyszczenia. Najlepszym sposobem na oczyszczenie organizmu z jej pomocą jest wypicie na czczo soku z kiszonej kapusty.

Pomóżmy utrzymać naszemu organizmowi jak najlepszą formę i zadbajmy o jego regularne oczyszczanie. Dzięki tym produktom szybko i łatwo poprawisz swoje samopoczucie.

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *