Jak dobrać plecaki szkolne do wieku dziecka?

Jak dobrać plecak szkolny do wieku dziecka

Plecaki szkolne – oprócz tego, że powinny być atrakcyjne dla dziecka pod względem koloru i motywu – także muszą uwzględniać jego wiek. Inne modele będą sprawdzać się w podstawówce, a inne będą pasować nastolatkom.

Szukasz odpowiedniego plecaka do szkoły dla swojego dziecka? Nie wiesz na co zwrócić uwagę przy zakupie i które plecaki szkolne sprawdzą się najlepiej? Podpowiadamy czym powinien różnić się plecak szkolny dla pierwszoklasisty od plecaka dla nastolatka.

Plecaki szkolne – waga i wielkość ma znaczenie

Plecaki szkolne swoją wagą nie powinny przekraczać 10% masy ciała dziecka. Już takie kryterium dość wyraźnie wskazuje, że plecaki szkolne do podstawówki, dla uczniów klas nauczania początkowego, muszą być o wiele mniejsze i lżejsze. Dodatkowo po założeniu, nie może wystawać poza linię pleców. Im młodsze dziecko, które nie posiada jeszcze „wyrobionych” mięśni, tym powinno nosić sztywniejszy plecak. Rodzicom bardzo często wydaje się, że dodatkowe usztywnienie, pianka czy nawet wzmacniane szelki mogą zbyt dużo ważyć i z nich rezygnują. To bardzo duży błąd. Odpowiednio zaprojektowany i uszyty plecak do szkoły pozostanie lekki mimo takich dodatków.

Plecaki szkolne dla najmłodszych muszą być funkcjonalne

Duża liczba kieszeni w plecakach szkolnych służy nie tylko do równoważenia noszonego na plecach ciężaru, ale także do porządkowania przedmiotów. Chowając książki do jednej przegródki, piórnik do innej, a drugie śniadanie jeszcze do następnej, dziecko będzie miało łatwy dostęp do dowolnego artykułu. Przydatne okażą się też zewnętrzne kieszenie na butelki z napojami. W razie wypadku płyn rozleje się na zewnątrz, a nie wewnątrz plecaka. Nie można zapomnieć także o elementach odblaskowych. Są one szczególnie ważne w przypadku najmłodszych, pokonujących drogę do szkoły samodzielnie.

Wygodny plecak szkolny jest ważny dla każdego dziecka

Wiek dziecka nie ma znaczenia, jeśli chodzi o ergonomię plecaka do szkoły. By można było mówić o wygodzie noszenia i niewielkim obciążeniu dla kręgosłupa, idealny model powinien mieć:

– usztywniane plecy;
– wiele kieszonek rozkładających ciężar;
– wzmacniane dno;
– regulowane i mocne szelki.

Nieważne, czy kupujemy model dla pociechy dopiero rozpoczynającej naukę, czy plecak szkolny dla nastolatka, zwróćmy uwagę na podane wyżej elementy.

Decydując się na kupno u sprawdzonego i rzetelnego, polskiego producenta, cały produkt może mieć wagę nawet poniżej jednego kilograma. Jednocześnie nie trzeba rezygnować z pozostałych przydatnych elementów, które zapewnią dziecku wygodę noszenia i będą bezpieczne dla jego kręgosłupa. Dzięki wykorzystaniu polskich materiałów najwyższej jakości, mamy gwarancję, że żaden zamek nie ulegnie przedwczesnemu zniszczeniu, a tkanina nie będzie się przecierać. W żadnym supermarkecie nie otrzymamy także produktów, które są wykonane ergonomicznie i są bezpieczne dla kręgosłupów naszych pociech. Decydując się na zakup, zawsze kieruj się opiniami innych lub własnym doświadczeniem i wybierz sprawdzonego producenta.

Jaki plecak szkolny dla nastolatka?

Plecak szkolny dla nastolatka

Jeśli chodzi o wybór plecaków szkolnych dla nastolatków, to można być odrobinę mniej rygorystycznym. Ich kręgosłupy są już mocniejsze i lepiej wykształcone. Choć dalej nie powinno się rezygnować z usztywnienia pleców, to można wybrać model o mniejszej liczbie kieszonek. Dla starszych dzieci liczą się także nieco inne funkcjonalności. Większość pociech w pewnym wieku woli mieć jeden plecak do wszystkiego – do szkoły, na wycieczkę, na spacer. Trzeba takie wymaganie także uwzględnić i kupić model, który będzie lekki, ergonomiczny, ale także i pojemny. Zwróćmy także uwagę na jakość zamków i zatrzasków. Nastolatki nie grzeszą cierpliwością i delikatnością w otwieraniu plecaków. Kiepskiej jakości elementy bardzo szybko się zepsują.

Czy funkcjonalny plecak szkolny musi być brzydki?

Dobierając plecaki szkolne do wieku dziecka, koniecznie musimy zwrócić uwagę na coś więcej, niż motyw z ulubionej bajki. Pamiętajmy, że będzie to akcesorium, które pociecha będzie nosić codziennie na plecach od kilku do kilkunastu godzin. Jednak to, że plecak szkolny jest ergonomiczny i przyjazny dla zdrowia dziecka, nie musi oznaczać, że będzie brzydki. Dobry producent potrafi połączyć funkcjonalność z estetyką, dzięki czemu możemy wybrać plecak, który spełni zarówno rodzicielskie wymagania jak i te dziecięce. Pozwólmy dzieciom samemu wybrać kolor i wzór kupowanego plecaka szkolnego – w końcu to nasza pociecha będzie dumnie go prezentować na korytarzach szkolnych. Trendy zmieniają się bardzo szybko, a rodzice nie zawsze są w stanie za nimi nadążyć. Przedstawmy więc dzieciom dostępne wzory plecaków szkolnych i dajmy im możliwość wyboru.

Plecak szkolny Pariso.pl
Plecak szkolny Pariso.pl

Plecaki szkolne Pariso.pl

Jeśli szukasz plecaka szkolnego dla swojej pociechy, postaw na te marki Pariso. Firma Pariso to jeden z czołowych producentów oferujących plecaki szkolne dla dzieci i młodzieży https://www.pariso.pl/pol_m_Plecaki_Plecaki-szkolne-131.html, który stawia przede wszystkim na najwyższą jakość, wygodę i komfort użytkowania. Plecaki szkolne Pariso są wykonywane z wytrzymałych materiałów zapewniających odpowiednią wentylację, ponadto mają usztywniane plecy, dzięki czemu zapobiegają bólom kręgosłupa przy noszeniu wielu książek. Plecaki szkolne firmy Pariso to najlepszy możliwy wybór – zaufaj polskiej marce i daj swojemu dziecku to, co najlepsze!

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *