Góry jesienią – wycieczka do raju

góry jesienią

Góry jesienią wyglądają przepięknie. Mnóstwo kolorów, piękne słońce przebijające się przez jesienne liście i rześkie powietrze. Trzeba to zobaczyć na własne oczy!

Kocham góry o każdej porze roku. Jednak jesienią to miejsce jest niezwykłe – jak z bajki. Górskie wycieczki to moja pasja, dlatego organizuje wyjazdy jak najczęściej. W zeszłym roku jesienią byłam w Tatrach, natomiast w tym roku wybrałam się w Bieszczady. Pogoda dopisała, także było co podziwiać. Zatem dlaczego warto wybrać się w góry jesienią?

Takich kolorów nie zobaczysz nigdzie
Idąc szlakiem, najpierw przez piękny las, a potem wyżej, nie sposób przeoczyć cudownych, wielobarwnych widoków. Liście drzew przybierają różne kolory, ponadto słońce jeszcze je potęguje. Takich krajobrazów nie da się porównać z niczym innym. Jesień nawet w mieście jest piękna, a co dopiero w górach, gdzie otacza nas tylko przyroda. Naprawdę warto zaplanować nawet jednodniową wycieczkę, aby to zobaczyć.

góry jesień

Ostatnia szansa przed zimą
Nie każdy lubi wędrować po górach zimą, gdyż często jest to niebezpieczne. Niektóre szlaki są zamknięte, a duża ilość śniegu i śliskie powierzchnie uniemożliwiają swobody spacer. Dlatego jesień to ostatnia szansa na spokojną i przyjemną wycieczkę. Zima w naszych polskich górach utrzymuje się dość długo, dlatego na wiosnę trzeba będzie trochę poczekać. Tym bardziej warto wykorzystać jesienne dni, aby nie umrzeć z tęsknoty za górami :).

Świeże i rześkie powietrze
W miastach nie możemy liczyć na świeże powietrze, natomiast w górach to co innego. Jesienne wędrówki po górach skutecznie dotleniają i orzeźwiają cały organizm. Powietrze nie jest tak ciepłe jak latem, ale moim zdaniem to zaleta. Wystarczy się tylko ciepło ubrać, a spacer okaże się samą przyjemnością. Można oddychać głęboko i cieszyć się widokami.

jesień góry

Puste szlaki
Wszyscy wiemy jak latem wygląda większość górskich szlaków – wszędzie pełno ludzi oraz mnóstwo płaczących i marudzących dzieci. W takich warunkach nie sposób się zrelaksować. Jednak jesienią te miejsca wyglądają zupełnie inaczej – ludzi jest znacznie mniej, jednak ich obecność nie jest już taka uciążliwa, ponieważ w sezonie powakacyjnym w góry wybierają się najczęściej już tylko ich prawdziwi miłośnicy. Jesień to idealny czas na relaksującą wycieczkę.

A wy lubicie góry jesienią? 🙂

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *