Fototapety 3D – co je różni od pozostałych?

3d

Nie sposób nie zauważyć, że fototapety stają się z dnia na dzień coraz popularniejsze. Jeżeli zastanawiamy się nad wyborem odpowiedniej fototapety do mieszkania, to warto zainteresować się fototapetami 3D.

Jest to rodzaj fototapet, który nieco różni się od pozostałych. Główna różnica polega na tym, że wydruk na fototapecie jest trójwymiarowy. Głównym celem wykorzystania takiego rozwiązania jest chęć optycznego powiększenia pomieszczenia i uzyskanie niesamowitego efektu estetycznego. Planując naklejenie takiej fototapety należy dobrać dobrze jej wygląd do pomieszczenia, w którym zawiśnie, aby jak najlepiej wykorzystać możliwości jakie niesie trójwymiarowa fototapeta.

Dekoratorzy wnętrz twierdzą, że trójwymiarowa fototapeta najlepiej sprawdzi się w niewielkim pomieszczeniu. Wszystko za sprawą głębi zdjęcia, które zostało wydrukowane na fototapecie. Położenie takiej fototapety w pomieszczeniu o niewielkich rozmiarach sprawi, że wyda się ono większe. Właśnie z tego powodu fototapety 3D są często zakładane w łazienkach i małych pokojach, aby stworzyć wrażenie, że są one większe i pozbyć się uczucia klaustrofobii.

Jednak dobierając fototapetę 3D do małego pokoju czy łazienki należy zwrócić uwagę na motyw, który został wydrukowany i wybrać taki, który można oglądać z niewielkiej odległości. Nie powinniśmy decydować się na fototapetę, która pełnię swej krasy pokazuje dopiero, gdy ogląda się ją z pewnej odległości. Na szczęście to ograniczenie nie wpływa w znaczący sposób na możliwości aranżacyjne małych pomieszczeń, gdyż wykonawcy fototapet 3D mają do zaoferowania bardzo szeroki wachlarz asortymentu i bez problemu znajdziemy motyw, która nam się spodoba i idealnie wkomponuje się w nasze mieszkanie. Ciekawą inspiracją do zastosowania w niezbyt wielkich pomieszczeniach zdaje się być podwodne zdjęcie z rybami do łazienki, zaś do pokoju dziennego – fotografia urokliwej uliczki na której po ścianie jednego z domów wije się pnąca róża.

3d

Jeżeli zamierzamy przykleić fototapetę na ścianie w dużym pomieszczeniu, to jedynym ograniczeniem odnośnie motywu są granice naszej wyobraźni. Ciekawym pomysłem będzie wybranie fototapety 3D, która najlepiej zademonstruje się oglądana z drugiego końca pokoju. Może to być na przykład widok długiej i zatłoczonej ulicy wielkiego miasta albo panorama dżungli przedstawiające najbardziej typowych mieszkańców tego terenu. Ciekawym pomysłem jest także użycie fototapety przedstawiającej korytarz zamkowy albo olbrzymią grotę. Uzyskamy wtedy efekt, dzięki któremu nasz pokój będzie sprawiał wrażenie ogromnego.

Jeżeli chodzi o aranżację łazienki, to warto spróbować położyć fototapetę 3D naprzeciw lustra. Efekt, który uzyskamy w ten sposób może przekroczyć nasze oczekiwania. Fototapeta będzie odbijać się w lustrze, więc nasza łazienka wyda się jeszcze większa. Ponadto podczas porannej toalety będziemy się czuli jakbyśmy byli w miejscu, którego fotografia została wydrukowana na naszej fototapecie. Będzie to niezwykłe rozwiązania, z którego będziemy czerpać przyjemność przez długi czas i które oczaruje naszych gości.

Co wykonania fototapet 3D, to są one drukowane na tych samych materiałach, co zwykłe fototapety i nakleja się je w ten sam sposób. Różnica polega na tym, że mamy trójwymiarowy widok. Jest to ciekawe rozwiązanie, dające duże pole do działania w dziedzinie upiększania naszego mieszkania.

Wpis powstał dzięki serwisowi Dekowizja https://www.dekowizja.pl, poświęconemu tematyce fototapet. Firma Dekowizja oferuje szeroki wybór fototapet do mieszkań, domów i przestrzeni biurowych. Można wybrać fototapetę w dowolnym rozmiarze z szerokiego asortymentu firmy lub nadrukować na fototapetę własne zdjęcie.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *