Dlaczego ciągle kupujemy?

zakupy

Dlaczego ciągle kupujemy? Kupowanie weszło nam w krew. Wcale nie chodzi tylko o kobiety! Wszyscy jesteśmy od tego uzależnieni…

Trwa era konsumpcjonizmu. Zewsząd otaczają nas reklamy, wielkie bilbordy, butiki i centra handlowe. Producenci stają na rzęsach, aby przekonać nas do kupna swoich produktów. Po oczach biją nas wielkie czerwone plakaty z napisami: „Promocja!”, „Ostatnie sztuki”, „Wyprzedaż” itd… Wydaje mi się, że wszyscy dajemy się nabrać na te sprytne sztuczki i bardzo chętnie zostawiamy coraz więcej pieniędzy w sklepach. Dlaczego ciągle kupujemy?

zakupy

Kto ma wszystko, ten chce więcej…
Obecnie już niczego nam nie brakuje. Mimo iż możemy pochwalić się pełną szafą, pięknym mieszkaniem i najnowszym komputerem, to jednak wciąż jest nam mało. Tak to już jest. Trudno nam cieszyć się z tego, co mamy, gdy widzimy, że na rynku cały czas pojawiają się cudowne nowości. Człowiek, mając dużo, zawsze będzie chciał jeszcze więcej.

Jak można nie skorzystać z takiej okazji?!
Sukienka 50% taniej? Najnowszy smartfon na promocji? Przeceniony kosmetyk? Widząc to, czujemy, że właśnie udało nam się złapać okazję życia! Jak można nie skorzystać? Może i mam 10 sukienek, a nowy telefon kupiłam kilka miesięcy temu, więc obecnie nic nie potrzebuje… No ale ta promocja… Już nigdy może nie być tak świetnej okazji. No trudno, kupuję! Na pewno kiedyś się przyda.

kupowanie

Ona to ma, więc dlaczego ja mam nie mieć?
Niestety zazdrość jest częstym powodem nieprzemyślanych zakupów. Piękna torebka koleżanki, nowy samochód sąsiadów czy najnowszy tablet kuzyna… To wszystko sprawia, że czujemy się gorsi. Zazdrościmy innym tego, czego sami nie mamy. Za wszelką cenę staramy się im dorównać, ciągle kupując nowe rzeczy. Często myślimy, że wartość człowieka zależy od tego, co ma – ale chyba nie muszę przypominać, że to bzdura.
To wszystko sprawia, że nie możemy powstrzymać się od zakupów. Kupujemy nawet wtedy, gdy nic nie potrzebujemy, powoli się uzależniając – ku uciesze producentów, którzy zbijają na nas majątek.

Oto dlaczego ciągle kupujemy. Oczywiście w dzisiejszych czasach trudno jest nie kupować, ale możemy się chociaż postarać ograniczyć niepotrzebne wydatki. Dzięki temu zaoszczędzimy kilka groszy i będziemy mogli je przeznaczyć na coś naprawdę fajnego i potrzebnego.

Co o tym myślicie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *