Dieta paleo, czyli zdrowy powrót do korzeni

W dzisiejszych czasach odchudza się prawie każda kobieta, dlatego zapotrzebowanie na cudownie działające diety jest ogromne. Obecnie rekordy popularności bije tzw. dieta paleo, inaczej zwana „dietą jaskiniowców”. Nie znasz? Koniecznie dowiedz się więcej.

 

Na czym polega dieta paleo?

Jest to dieta, która opiera się na naturalnym sposobie odżywania naszych przodków, którzy żyli w paleolicie, czyli w jednym z okresów rozwoju człowieka, trwającym przeszło 3 miliony lat. To właśnie w tym czasie ukształtował się gatunek homo sapiens. W diecie paleo znajdziesz produkty, które przypuszczalnie spożywali nasi pradawni przodkowie. Co ważne, ta dieta nie naśladuje dokładnie ich jadłospisu, tylko raczej wyklucza te produkty, które wtedy nie były dostępne.

Co można jeść, a czego należy unikać?

Otóż wybór produktów, które można jeść jest bardzo duży. Dopuszczalne są mięsa, ryby, warzywa, owoce, jaja, orzechy, grzyby czy owoce morza. Najważniejsze jest, aby całkowicie wyeliminować z jadłospisu produkty przetworzone. Trzeba unikać konserwantów, wzmacniaczy smaku i sztucznych barwników. Ponadto, należy zrezygnować ze wszelkiego rodzaju zbóż, cukrów rafinowanych, roślin strączkowych, szkodliwych tłuszczów roślinnych i produktów pochodzenia mlecznego. Najlepiej postawić na pyszne, domowe jedzenie!

Warto spróbować?

Jak najbardziej! Dieta paleo nie ma nic wspólnego z dziwnymi, restrykcyjnymi dietami, które opierają się wyłącznie na pojedynczych produktach i wodzie. Będąc na diecie paleo, można z łatwością ułożyć zdrowy i różnorodny plan żywieniowy, bogaty we wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje twój organizm. Przejście na tę dietę łączy się także ze stałą zmianą stylu życia. Zaczynasz żyć zdrowo i naturalnie, czyli tak, jak nasi przodkowie. Dieta paleo została poddana badaniom lekarzy, biologów i dietetyków, dlatego jeśli ułożysz swoją nową dietę racjonalnie, to nie musisz się niczego obawiać.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *