CROSSFIT, czyli walka z samym sobą

Trening na siłowni już ci się znudził? Szukasz ciekawej alternatywy? Koniecznie wypróbuj trening crossfit, który z pewnością wyciśnie z ciebie siódme poty! Ta forma aktywności fizycznej zdobywa coraz więcej zwolenników. Jeśli raz spróbujesz, na pewno to pokochasz. Przekonasz się, że granice są tylko w twojej głowie.

Co to jest crossfit?

Crossfit to forma treningu kondycyjnego i siłowego. Trening opiera się na wykonywaniu serii intensywnych ćwiczeń z różnych dyscyplin sportowych, pomiędzy którymi nie ma żadnych przerw. W skład ćwiczeń wchodzą klasyczne treningi siłowe, czyli ćwiczenia ze sztangą, podciąganie, przysiady itp., treningi biegowe, pływanie, jazda na rowerze i wiele innych – nie ma z góry narzuconych planów treningowych, ćwiczenia wybierasz dowolnie. Trening crossfit jest bardzo intensywny, dlatego powinien trwać nie dłużej niż  35 min.

Dlaczego warto spróbować?

Ćwiczenia w takim treningu dobrane są tak, aby kształtowały i rozwijały zarówno siłę, jak i wytrzymałość.  Crossfit wzmacnia nie tylko mięśnie, ale również psychikę. Już po pierwszym treningu przekonasz się, że ćwicząc, toczysz walkę przede wszystkim z własnymi słabościami. Nie raz udowodnisz sobie, że nie ma rzeczy niemożliwych – wszystko zależy wyłącznie od ciebie. Regularne ćwiczenia zagwarantują ci świetną kondycję fizyczną, wymodelowaną i proporcjonalną sylwetkę oraz wytrzymałość tlenową i beztlenową.

Kto może ćwiczyć?

Trening crossfit jest odpowiedni dla każdego – bez względu na kondycję, wiek czy doświadczenie treningowe. Rodzaj ćwiczeń oraz ich intensywność są dopasowywane do indywidualnych możliwości i predyspozycji danej osoby. Z biegiem czasu można zwiększać intensywność treningów. Dlatego jeśli chcesz schudnąć, wymodelować sylwetkę, poprawić kondycję fizyczną i wydolność organizmu – koniecznie spróbuj! Treningi mogą być tak różnorodne, że nigdy ci się nie znudzą.

Walka z samym sobą jest najtrudniejszą walką, dlatego satysfakcja jest ogromna. Zawalcz o siebie i przekonaj się, że stać cię na wiele.

 

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *